Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mestska policia nitra
Foto, ilustračné, NitraDen.sk
13. júla 2018 Správy NitraKrimi od NitraDeň.skNitraDeň.sk, MsP Nitra Diskusia()

Agresívny muž zaútočil na mestskú policajtku, incident sa stal neďaleko Palárikovej

Mestská polícia v Nitre uviedla na svojej webovej stránke ďalší z prípadov, ktorý museli príslušníci riešiť.

Ako uvádzajú policajti, počas pracovného dňa v strede týždna v popoludňajších hodinách vykonávali príslušníčky mestskej polície svoju obvyklú činnosť. Pešo hliadkovali a kontrolovali, či občania dodržiavajú právne predpisy v uliciach Nitry.

Počas riešenia dopravného priestupku na Palárikovej ulici, ktorá je síce krátka, ale veľmi frekventovaná ulica, ich oslovili dvaja občania, pracovníci predajného stánku s rýchlym občerstvením a stánku s pečivom. Žiadali od nich, aby začali riešiť muža, ktorý päsťami búcha na steny predajného stánku s pečivom a práve tam vykonával malú potrebu na zadnú stenu stánku. Predávajúca aj vyšla zo stánku von a rázne upozornila muža, aby sa začal správať slušne, ten však nijako nereagoval a naďalej svojim konaním obťažoval svoje okolie,“ píše sa na webe Mestskej polície v Nitre.

Podľa informácií polície, jedna z príslušníčok MsP okamžite prišla k stánkom, pričom močiaceho muža niekoľkokrát vyzvala, aby s touto činnosťou prestala a predložil jej doklad totožnosti. Muž ju však ignoroval a z uvedeného miesta odchádzal preč, konkrétne za blízky roh budovy, kde sa nachádza stávková kancelária, do ktorej sa snažil vojsť.

„Druhá príslušníčka urýchlene doriešila dopravný priestupok a postavila sa pred unikajúceho, asi štyridsať ročného muža. Rovnako, ako kolegyňa, aj ona ho vyzývala, aby predložil doklad totožnosti, avšak tiež s rovnakým výsledkom. Muž, z ktorého zacítili alkohol, výzvy ignoroval, zároveň však hlasno, pobúrene a vulgárne kričal, aby mu dali pokoj, aby ho neobťažovali, že sú rovnaké hovná, ako on a čo si chcú pri ňom dokazovať. Policajtka mu pokojne, ale rázne odvetila, že dokazovať si nechce nič, zatiaľ chce len zistiť jeho totožnosť,“ objasňuje polícia.

Ako sa neskôr zistilo, neprispôsobivý muž bol z Dražoviec. Polícia ďalej uvádza, že mal približne 120 kilogramov a výšku okolo 180 centimetrov. Bokom sa doslova vtackal do dverí vnútorného priestoru stávkovej kancelárie. Mestskú policajtku však neodradilo ani toto a naďalej trvala na svojej výzve aj vo vnútri stávkovej kancelárie.

„Vtedy začal byť muž agresívnejší, policajtke povedal, aby vypadla von a dala mu pokoj a pokúsil sa ju z prevádzky vytlačiť vlastným objemným telom von, pričom sa stále zaháňal rukami. Keď sa mu o viac ako polovicu ľahšiu policajtku nepodarilo odtisnúť, zahnal sa na ňu rukou, prvému úderu sa dokázala vyhnúť, pri druhom ju stihol opakom ruky zasiahnuť a strčiť ju oboma rukami do hrude,“ uvádza mestská polícia.

Následne sa do prevádzky kancelárie s krikom nahrnuli viacerí, ako uvádzajú policajti, zrejme rodinní príslušníci, muži, ženy aj deti. „Tí však v tejto situácii prispôsobiví boli a s výkrikom: „Čil nemóžeš ísť zase do basy!“, sa ho snažili fyzicky odtiahnuť, dohovárali mu, aby prestal s odporom voči mestským policajtom a snažili sa celú situáciu upokojiť, len aby útočník nemal žiadny problém. Jeden z nich dokonca rýchlo u svojho agresívneho rodinného príslušníka našiel občiansky preukaz a podával ho mestským policajtkám,“ píše sa na webe nitrianskej mestskej polície. Podľa toho, čo hovorili rodinní príslušníci neprispôsobivému mužovi, bolo zrejmé, že takto agresívne sa nesprával prvýkrát.

Agresívny muž sa napriek dohováraniu rodiny nechcel upokojiť, vykrikoval, že si policajtku nájde a pomstí sa jej. V tom čase už bola na miesto privolaná aj druhá hliadka mestskej polície, ktorá mala v tejto nepríjemnej situácii poskytnúť kolegyniam súčinnosť pri doriešení incidentu a prípadnom predvádzaní osoby na útvar mestskej polície. „Po zistení totožnosti zasahujúci mestskí policajti zistili, že muž bol viackrát opakovane trestaný za rôzne porušenie priestupkového zákona a neskôr tiež skutočnosť, že už bol v minulosti súdne trestaný,“ hovorí mestská polícia.

„Po vyhodnotení konania neprispôsobivého občana z Dražoviec dospeli príslušníčky mestskej polície k dôvodnému podozreniu, že muž svojím konaním naplnil skutkovú podstatu trestného činu útoku na verejného činiteľa a preto príslušník na operačnom pracovisku na miesto privolal hliadku policajného zboru. Aj po ich príchode bol muž agresívny a vulgárne nadával na všetkých prítomných policajtov. Príslušníci PZ SR si po preverení základných informácií o incidente podozrivého muža zadržala a predviedla na obvodné oddelenie,“ uzatvára mestská polícia v Nitre.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X