Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Agresívny muž
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
zdroj: MsP Nitra
29. januára 2019 Správy NitraKrimi od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Agresívny mladý muž bezdôvodne napadol viaceré osoby v rôznych častiach Nitry

Mestská polícia v Nitre mala nedávno plné ruky práce s mladým agresívnym mužom, ktorý vyčíňal v uliciach Nitry. Podľa dostupných informácií napadol viaceré osoby a to bez zjavného dôvodu.

Ako informovala Mestská polícia v Nitre, počas uplynulého týždňa sa jeden občan mesta pod Zoborom informoval u príslušníka mestskej polície ohľadom kamerového systému. Zaujímalo ho, v ktorých miestach na Párovskej ulici a v jej okolí sú rozmiestnené mestské kamery.

Podľa vyjadrení tohto občana sa informoval z toho dôvodu, že vo večerných hodinách boli na Palánku napadnuté dve mladé ženy. Napadnúť ich mal mladý vysoký muž, ktorý mal na sebe len bielu mikinu bez zimnej bundy.

„Napadnuté boli bez zjavného motívu, bez majetkového alebo iného prospechu, prípadne bez akéhokoľvek vonkajšieho podnetu. Mladý agresívny muž sa údajne odzadu potichu priblížil k obidvom poškodeným a bez slov ich začal udierať päsťami do oblasti hlavy. Obe prekvapené a vystrašené ženy spadli na zem, čím im vznikli ďalšie zranenia a škody na oblečení, okuliaroch a podobne,“ napísala nitrianska mestská polícia na svojom webe v rámci týždenného hlásenia.

Podľa ďalších informácií, ktoré polícia uviedla, muž pokračoval v chôdzi z miesta činu ďalej. Príslušník operačného pracoviska mestskej polície po tom, čo mu bol poskytnutý opis podozrivého, konal na pokyn zástupcu náčelníka a preskúmal všetky záznamy z kamier, ktoré sú nainštalované v blízkom okolí s cieľom nájsť a neskôr identifikovať podozrivého násilníka.

Muž, ktorý zodpovedal popisu, vyčíňal aj na iných miestach v rámci Nitry. Kamerami bol zaznamenaný na Párovskej ulici a neskôr aj na Mostnej ulici, kde podľa vyjadrenia polície opätovným spôsobom odzadu päsťami napadol dvoch nič netušiacich mladíkov, a to bez zjavnej príčiny.

„Podozrivý muž aj teraz pokračoval v chôdzi ďalej a zašiel do dvora jedného z nočných podnikov. Keď vychádzal z dvora von, v agresívnom konaní pokračoval rovnakým spôsobom, opäť odzadu a bez príčiny údermi do hlavy napadol mladú ženu, ktorá stála na chodníku. Podľa kamerového záznamu medzitým mladí napadnutí muži privolali hliadku policajného zboru, ktorá po príchode na miesto našla všetkých aktérov, poškodených i podozrivého, na Mostnej ulici. Po krátkom rozhovore a prvotnom objasňovaní predviedli podozrivého agresívneho muža na obvodné oddelenie. Po preskúmaní záznamov z kamerového systému operačný príslušník mestskej polície informoval orgány činné v trestnom konaní, že násilná trestná činnosť zadržaného muža je kamerovým systémom zdokumentovaná, skutky i totožnosť podozrivého sú jasne rozpoznateľné a záznam môže slúžiť ako dôkaz v prípadnom prípravnom trestnom konaní,“ napísala Mestská polícia v Nitre.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X