Mesto predáva kafilériu, ktorú kúpilo, aby sa zbavilo zápachu

Krskany_krskanska_ulica_maps.google.sk_.jpg
Foto: ilustračné: maps.google.sk

Mesto Nitra predáva kafilériu v Horných Krškanoch, ktorú kúpilo v roku 2010 s cieľom dostať prevádzku preč z mesta. Na zápach z nej sa obyvatelia sťažovali roky. Mesto za šesť rokov využitie pre areál nenašlo.

Poslanci vo štvrtok na zastupiteľstve schválili súťažné podmienky k verejnej súťaži na odpredaj časti areálu a haly. Minimálnu kúpnu cenu stanovili na 592-tisíc eur, čo je suma, za ktorú mesto nehnuteľnosť kúpilo. Predložený návrh však pôvodne počítal s cenou 238-tisíc eur, ktorú stanovil nový znalecký posudok z augusta 2016.

„Keď za šesť rokov majú medzi sebou znalci takýto rozdiel v cene, kto je tu neodborník?“ pýtal sa poslanec Miloš Dovičovič (nezaradený). Prednosta radnice Igor Kršiak podotkol, že mesto v roku 2010 kupovalo majetok na základe znaleckého posudku, ktorý si dal vypracovať predávajúci, čiže spoločnosť N-Adova.

Poslanec Daniel Hecht (Smer-SD) sa pýtal, kto bude garantovať, že zápach sa po predaji kafilérie nevráti. Primátor Jozef Dvonč reagoval, že kafiléria už svoju činnosť neobnoví, pretože mesto medzičasom zmenilo územný plán a priemyselná výroba už v tejto časti nemôže byť. „Ja osobne som presvedčený o tom, že kúpiť kafilériu bol zo strany mesta dobrý krok. Vyriešili sme jeden problém, ktorý tu bol 80 rokov,“ skonštatoval.

Celkovo má areál tri hektáre. Mesto kúpilo pozemky s výmerou 5 470 štvorcových metrov a pozemky pod stavbami s rozlohou 1 659 štvorcových metrov. Do prenájmu si zobralo pozemky s rozlohou 25 120 štvorcových metrov. Radnica sem chcela najprv presunúť Mestské služby, neskôr sa hovorilo o akvaparku či výstavbe bytov. Z plánov však nakoniec nič nebolo a areál zostal nevyužitý.

Odporúčané články

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:

Čo si o tom myslíte?

Zdroj: SITA, © SITA 2016