Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
galéria
Foto: ilustračné, SITA
22. apríla 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2016

Župný dom sa bude rekonštruovať, kraj pripravuje súťaž. Budova sa potom stane sídlom Úradu NSK

Nitriansky samosprávny kraj (NSK) pripravuje verejné obstarávanie na rekonštrukciu Župného domu. Historická budova v centre Nitry by sa po oprave mala stať novým sídlom Úradu NSK.

V súčasnosti v budove sídli predseda kraja Milan Belica a Nitrianska galéria. Úradníci sedia v troch rôznych budovách – 119 zamestnancov je v prenajatom objekte na Rázusovej ulici, 86 je na Kupeckej ulici a 19 v Župnom dome. „Rekonštrukčné práce sa začnú po uzatvorení zmluvy o dielo s úspešným uchádzačom v procese verejného obstarávania,“ uviedla hovorkyňa predsedu kraja Oľga Prekopová.

Do septembra 2016 sa majú zrekonštruovať dva bloky – blok D, ktorý je z Jesenského ulice a blok C, teda čelnú časť Župného domu. Či sa tento termín podarí dodržať, bude podľa Prekopovej závisieť od toho, ako dlho bude trvať proces verejného obstarávania. Do Župného domu sa má presťahovať 119 zamestnancov z Rázusovej ulice, čím kraj ročne usporí 132-tisíc eur na nájomnom a ďalšie prevádzkové náklady súvisiace s presunom zamestnancov a materiálov medzi tromi rôznymi lokalitami úradu kraja.

Rekonštrukcia Župného domu bude zahŕňať dokončenie rozvodov inžinierskych sietí v interiéri a úpravy povrchov súvisiacich so štukovou výzdobou, omietkami, podlahami a výplňami otvorov. Obnovovať sa tiež bude fasáda západného krídla z centrálneho dvora a Jesenského ulice vrátane balkónov. Výška nákladov na investíciu bude podľa Prekopovej známa až po vybratí dodávateľa prác súťažou.

Podľa materiálu o rekonštrukcii Župného domu, ktorý v októbri minulého roka schválili krajskí poslanci, sú odhadované náklady na rekonštrukciu bloku C približne 515-tisíc eur. Pri bloku D v tom čase ešte nebola hotová projektová dokumentácia. „Organizačné zmeny súvisiace s rekonštrukčnými prácami by sa nemali dotknúť výstavných priestorov Nitrianskej galérie,“ doplnila Prekopová.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X