Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bývalé kasárne otvorili pre verejnosť
ilustračné: SITA
18. októbra 2013 Správy NitraVýstavba a developerské projekty od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 SITA/AP

Zberový dvor v kasárňach bude napriek petícii obyvateľov!

Podľa primátora Jozefa Dvonča mestská časť Zobor zberový dvor potrebuje, pretože sa tu často hromadia čierne skládky

NITRA 18. októbra – Zberový dvor v kasárňach pod Zoborom v Nitre bude aj napriek petícii obyvateľov. Rozhodli o tom mestskí poslanci. Obyvatelia Zobora sa obávajú hluku a neporiadku, ktoré budú podľa nich sprevádzať prevádzku zberového dvora. Po petícii, ktorú mesto vyhodnotilo ako neopodstatnenú, adresovali radnici aj sťažnosť. Výbor mestskej časti Zobor, Dražovce poukázal na nedostatočnú komunikáciu kompetentných s obyvateľmi.

Poslanci preto rozhodli, že do konca októbra má prednosta radnice zvolať rokovanie s občanmi s cieľom vysvetliť im fungovanie zberového dvora. Podľa primátora Jozefa Dvonča mestská časť Zobor zberový dvor potrebuje, pretože sa tu často hromadia čierne skládky a ani separovaný zber nefunguje na sto percent. Problematickou oblasťou je najmä okraj Zobora a začiatok Nitrianskych Hrnčiaroviec a tiež okolie amfiteátra. „Ja predpokladám, že týmto sa to odstráni, pretože nikto nebude riskovať pokutu, keď to môže o 200 metrov ďalej doviezť na zberový dvor,“ myslí si Dvonč. Fungovať by podľa neho mohol začať už od novembra, vjazd bude z Jeleneckej cesty.

Pozemky v areáli kasární patria Rímskokatolíckej cirkvi, ktorá so zriadením zberového dvora súhlasila. Pre administratívu a uskladnenia odpadu, ktorý nesmie byť vonku, treba aj zakrytý priestor. Poslanci schválili prenájom budovy bývalej dielne za euro ročne pre 100-percentnú mestskú spoločnosť Nitrianske komunálne služby. V Nitre má celkovo pribudnúť šesť nových zberových dvorov separovaného odpadu. Mesto ich bude financovať z dotácie z Recyklačného fondu. Okrem kasární vzniknú v areáli Mestských služieb na Tehelnej ulici, na Braneckého ulici, vo Veľkých Janíkovciach na Rabčekovej ulici, v areáli bývalej kafilérie v Krškanoch a v Mlynárciach na Pražskej ulici. „Ja si myslím, že rozhodnutie robiť zberové dvory je správne aj vzhľadom k tomu, že náklady na zvoz komunálneho odpadu sú pomerne vysoké. Pokiaľ budeme mať vyseparovaný odpad v mestských častiach, tak to bude určite pre nás zaujímavejšie,“ povedal Dvonč.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X