Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Bývalé kasárne otvorili pre verejnosť
ilustračné: SITA
18. októbra 2013 Správy NitraVýstavba a developerské projekty od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 SITA/AP

Zberový dvor v kasárňach bude napriek petícii obyvateľov!

Podľa primátora Jozefa Dvonča mestská časť Zobor zberový dvor potrebuje, pretože sa tu často hromadia čierne skládky

NITRA 18. októbra – Zberový dvor v kasárňach pod Zoborom v Nitre bude aj napriek petícii obyvateľov. Rozhodli o tom mestskí poslanci. Obyvatelia Zobora sa obávajú hluku a neporiadku, ktoré budú podľa nich sprevádzať prevádzku zberového dvora. Po petícii, ktorú mesto vyhodnotilo ako neopodstatnenú, adresovali radnici aj sťažnosť. Výbor mestskej časti Zobor, Dražovce poukázal na nedostatočnú komunikáciu kompetentných s obyvateľmi.

Poslanci preto rozhodli, že do konca októbra má prednosta radnice zvolať rokovanie s občanmi s cieľom vysvetliť im fungovanie zberového dvora. Podľa primátora Jozefa Dvonča mestská časť Zobor zberový dvor potrebuje, pretože sa tu často hromadia čierne skládky a ani separovaný zber nefunguje na sto percent. Problematickou oblasťou je najmä okraj Zobora a začiatok Nitrianskych Hrnčiaroviec a tiež okolie amfiteátra. „Ja predpokladám, že týmto sa to odstráni, pretože nikto nebude riskovať pokutu, keď to môže o 200 metrov ďalej doviezť na zberový dvor,“ myslí si Dvonč. Fungovať by podľa neho mohol začať už od novembra, vjazd bude z Jeleneckej cesty.

Pozemky v areáli kasární patria Rímskokatolíckej cirkvi, ktorá so zriadením zberového dvora súhlasila. Pre administratívu a uskladnenia odpadu, ktorý nesmie byť vonku, treba aj zakrytý priestor. Poslanci schválili prenájom budovy bývalej dielne za euro ročne pre 100-percentnú mestskú spoločnosť Nitrianske komunálne služby. V Nitre má celkovo pribudnúť šesť nových zberových dvorov separovaného odpadu. Mesto ich bude financovať z dotácie z Recyklačného fondu. Okrem kasární vzniknú v areáli Mestských služieb na Tehelnej ulici, na Braneckého ulici, vo Veľkých Janíkovciach na Rabčekovej ulici, v areáli bývalej kafilérie v Krškanoch a v Mlynárciach na Pražskej ulici. „Ja si myslím, že rozhodnutie robiť zberové dvory je správne aj vzhľadom k tomu, že náklady na zvoz komunálneho odpadu sú pomerne vysoké. Pokiaľ budeme mať vyseparovaný odpad v mestských častiach, tak to bude určite pre nás zaujímavejšie,“ povedal Dvonč.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X