Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
pár, hádka, mediátor
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračná: pixabay.com
28. apríla 2015 Správy NitraPR od NitraDen.sk ilustračná: www.thinkstockphotos.com

Zabudnite na hádky a súdy, vyhľadajte pomoc mediátora

Konflikty robia často ľuďom zo života peklo. Bývalí manželia, súrodenci, najbližší príbuzní, kolegovia, susedia či obchodní partneri sú neraz rozhádaní na život a na smrť. Nedokážu si ani pozrieť do očí, nieto hľadať spoločné riešenie. Poznáte takúto situáciu aj vy a chcete ju riešiť? Centrum mediácie a mimosúdnych dohôd, Úrad mediácie organizuje Májový mediačný deň s bezplatnými konzultáciami v Nitre.

Ak ste sa s niekým rozhádali a nechcete skončiť na súde, z ktorého bude jeden odchádzať ako víťaz a druhý ako porazený, vyhľadajte pomoc mediátora. Vyhnete sa tak tomu, že sa po súde na vás bude druhá strana hnevať ešte viac. Mediácia je totiž moderným spôsobom riešenia sporov či problémov a v máji budete mať jedinečnú možnosť vyskúšať si služby mediátorov úplne bezplatne.

Čo je to mediácia?

Mediácia je riešenie sporov a hľadanie dohody mimosúdnou cestou prostredníctvom mediátora. Pri väčšine sporov sa dá mediácia využiť ako alternatívny spôsob ich mimosúdneho riešenia. Pre mediáciu sa môžete rozhodnúť aj v prípade, ak je váš súdny spor už na súde, ťahá sa roky a neviete sa dočkať súdneho rozhodnutia. Spory súvisiace s rozvodom, rozdelením majetku starostlivosťou o dieťa či výživným môžete rýchlejšie  ako na súde vyriešiť dohodou prostredníctvom mediátora. Napríklad aj odškodné po nehodách sa prostredníctvom mediátora dorieši rýchlejšie a s výsledkom, prijateľným pre obe strany. Rovnako susedské, pracovné, obchodné, ale aj ďalšie spory.

Vyskúšajte si bezplatnú konzultáciu

Centrum mediácie a mimosúdnych dohôd, Úrad mediácie, ktoré má mediátorov v Nitre a Bratislave, poskytne bezplatné konzultácie počas  Májového mediačného dňa. Mediátori poskytnú informácie o tom, aké sú šance na vyriešenie vášho konfliktu. Bezplatné konzultácie pre verejnosť aj zástupcov obcí a inštitúcií budú mediátori poskytovať v Nitre, v zasadačke  Mediahausu na Fraňa Mojtu 18, a to  5.mája od 10.00 do 16.00 h.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X