Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ILUSTRAÈNÉ: Rozostavaný City Park v Nitre
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA/Martin Havran NITRA: Výstavbu rozostavaného City Parku cez leto neobnovia Výstavbu rozostavaného obchodno-zábavného centra City Park v Nitre investor poèas leta neobnoví. Spoloènos Euro City Park pôvodne plánovala zaèa s prácami už na jar, no teraz je jasné, že o ïalšom osude projektu sa rozhodne až na jeseò. Platné stavebné povolenie má spoloènos Euro City Park od februára tohto roka. Nitra, 25. júl 2013. Foto: SITA/Martin Havran
25. júla 2013 Správy NitraVýstavba a developerské projekty od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 ilustračné: SITA/AP

Výstavbu rozostavaného City Parku cez leto neobnovia

O ďalšom osude projektu sa rozhodne na jeseň, kedy bude valné zhromaždenie spoločnosti Euro City Park

NITRA 25. júla – Výstavbu rozostavaného obchodno-zábavného centra City Park v Nitre investor počas leta neobnoví. Spoločnosť Euro City Park pôvodne plánovala začať s prácami už na jar, no teraz je jasné, že o ďalšom osude projektu sa rozhodne až na jeseň. Platné stavebné povolenie má spoločnosť Euro City Park od februára tohto roka, informoval agentúru SITA člen predstavenstva spoločnosti Peter Kuliffay. Podľa jeho slov akcionári na nedávnom rokovaní hovorili o tom, akým smerom by sa mohol projekt ďalej vyvíjať. „Dohodli sa, že do konca septembra sa uskutoční valné zhromaždenie, na ktorom sa schvália zmeny, ku ktorým v rámci našej akciovej spoločnosti Euro City Park pravdepodobne dôjde,“ povedal Kuliffay a dodal, že bližšie informácie zatiaľ nemôže poskytnúť zo strategických dôvodov.

Výstavbu City Parku pripravuje projektová spoločnosť Euro City Park, a.s., ktorej majoritným akcionárom a zároveň zhotoviteľom stavby je Doprastav, ďalším akcionárom je ICT Istroconti. Kuliffay potvrdil, že na zámere výstavby obchodno-zábavného centra sa momentálne nič nemení. „Zmeny sa skôr týkajú akcionárskych vzťahov vo vnútri spoločnosti a súvisia s aktuálnym dianím v Doprastave,“ povedal. Ako ďalej doplnil, záujmom ICT Istroconti, ako menšinového akcionára, je, aby stavba nezostala rozostavaná. „Či už to budeme dokončovať my, alebo by sa to niekomu predalo, je zatiaľ otvorené,“ uviedol Kuliffay.

Výstavba City Parku sa začala v roku 2007 a mala sa skončiť v roku 2009. Investor ju prerušil v roku 2008 pre právne spory o pozemky a spochybnenie stavebného povolenia. Najvyšší súd SR v roku 2010 zrušil rozhodnutie stavebného úradu, ktorý stavbu dodatočne povolil ako dočasnú, a vrátil vec na nové prerokovanie. V súčasnosti breh rieky Nitry pri Brezovom háji hyzdí rozostavaný betónový skelet.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X