Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
City Park
SITA
19. januára 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Výstavba Promenády Living Park si vyžiada úpravy v oblasti dopravy, aby nevznikali zápchy

Výstavba nového nákupno-zábavného centra Promanáda Living Parku na brehu rieky Nitry si zrejme vyžiada úpravy v cestnej oblasti. Cieľom je zabrániť tomu, aby vznikali zápchy zo Zobora a v centre mesta.

„Pravdepodobne dôjde k úpravám tak, aby doprava bola plynulá, nedochádzalo k zápcham, aby sme neobmedzovali existujúcu dopravu a aby bolo to kapacitne nastavené aj do budúcnosti. Upravovať by sa mala existujúca infraštruktúra tak, aby sa napasovala na potrebnú kapacitu na základe výpočtov,“ uviedol podpredseda predstavenstva spoločnosti Living Park, a. s., Peter Kuliffay.

Riešenie dopravného napojenia je súčasťou zámeru, ktorý investor predložil a posudzovanie vplyvov na životné prostredie. Ako sa uvádza v zámere, z hľadiska dopravného napojenia sa zachová napojenie cez okružnú križovatku Napervillská – Nábrežie mládeže, pričom bude nutné dobudovať jeden samostatný bypass pre pravé odbočenie v smere od Zobora. Súčasná cesta medzi areálom bývalého minigolfu v Brezovom háji a skeletom sa rozšíri. Z tejto komunikácie bude prístup do hromadných garáží pre obyvateľov aj návštevníkov a tiež prístup do zásobovacieho dvora.

„Navrhovaný zámer si nevyžiada zásah do trás MHD, v priebehu riešenia ďalších stupňov PD bude s kompetentnými orgánmi preverená možnosť presunu niektorých zastávok MHD bližšie k mostu a k hlavnému vstupu. Cyklotrasa vedúca po nábreží je v návrhu plne rešpektovaná,“ uvádza investor v zámere. Pešie trasy na nábreží pred Promenádou Living Park zrekonštruujú a upravia. Do telesa hrádze sa nebude zasahovať, aby nevznikli žiadne bariéry pri vysokej hladine vody.

S mestom zatiaľ investor o možných úpravách nerokoval. „Zatiaľ sa rokovania neuskutočnili,  ak by to bolo aktuálne, budeme o ich výsledkoch včas informovať,“ uviedol Andrej Jančovič z nitrianskej radnice, ktorý má na starosti komunikáciu s médiami.

Hlavný peší vstup z Napervillskej ulice bude prechádza priamo cez nájomcu Promenády Living Park, zároveň bude k dispozícii aj nezávislý vstup do pasáže. Počíta sa aj s vedľajším vstupom zo severu pre peších a cyklistov prichádzajúcich zo Zobora a z vysokoškolských internátov. „Tento tok ľudí momentálne nie je významný, v budúcnosti ale môže najmä s posilnením cyklodopravy nabrať na význame, preto zámer uvažuje s možnou úpravou a rozšírením tohto vstupu,“ píše sa v zámere.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X