Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Fc nitra  štadión
ilustračné: MSÚ
8. marca 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk

Vynovený zimný štadión aj futbalový štadión – veľké investície budú realitou už tento rok!

Aké investície plánuje tento rok mesto v oblasti podpory športu?

Na opravy športovísk v Nitre v roku 2017 vyčlenilo mesto 330-tisíc eur. Veľkou investíciou bude rekonštrukcia zimného štadióna. Nadviaže sa na práce z roku 2016, kedy sa zrealizovala prvá etapa zateplenia obvodového plášťa, rekonštrukcia elektroinštalácie a prestrešenia vstupu do areálu. Opravilo sa aj osvetlenie hracej plochy, robila sa inštalácia nového protipožiarneho poplašného systému a úprava fasády (rímsy, stĺpy).

Kompletnou rekonštrukciou prejde aj futbalový štadión. Investíciu financuje Slovenský futbalový zväz a dcérska mestská spoločnosť Nitrianska investičná, ktorá si na ňu zoberie dvojmiliónový úver. Vynovený štadión s kapacitou 8,5-tisíc divákov by mohol byť realitou už tento rok, závisieť to však bude od rýchlosti verejného obstarávania na dodávateľa prác. V súčasnosti sa už vyrábajú tribúny, na ich dodávku robil verejnú súťaž Slovenský futbalový zväz. Po modernizácii bude nitriansky futbalový štadión spĺňať štandardy kategórie tri, stanovené Úniou európskych futbalových zväzov UEFA. Bude sa tu môcť hrať liga, prípadne aj medzinárodné súťaže. Kapacita štadióna po rekonštrukcii bude 8 500 miest, z toho na hlavnej tribúne bude miesto pre 3 000 divákov a na vedľajších pre ďalších 5 500 divákov. Štadión bude mať vyhrievaný trávnik, umelé osvetlenie, nové šatne, parkoviská a ďalšiu vybavenosť pre divákov.

Ďalšie investície v oblasti podpory športu plánuje mesto z peňazí z Európskej únie. V programovacom období do roku 2020 chce dobudovať päť nových úsekov cyklotrás za 4 milióny eur, o financie sa bude snažiť uchádzať z Integrovaného regionálneho operačného programu. „Jedným z prioritných cieľov mesta Nitry stále je okrem subvencií pre vrcholový šport aj podpora pohybových aktivít všetkých vekových kategórií v rámci rekreačného športu. Nitrania majú vytvorené výborné podmienky na pohybové aktivity, v každej mestskej časti je multifunkčné ihrisko,“ uviedol Andrej Jančovič z nitrianskej radnice. Ako dodal, v roku 2016 mesto opravilo oplotenie a kotolňu na tenisových kurtoch na Chrenovej a oplotenie asfaltového ihriska na Dieloch. Obnovou prešiel aj trávnik na letnom kúpalisku na Sihoti a pokračovali opravy a údržby na jednotlivých športoviskách. Na futbalovom štadióne v Dolných Krškanoch sa robila kanalizačná prípojka a dobudovalo sa WC.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X