Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
peniaze
ilustračné
9. októbra 2013 Správy Nitra od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 ilustračné: SITA/AP

VRÁBLE: Radnica vypláca sociálne dávky nákupnými poukážkami!

Poukážky sa dajú použiť len na nákup tovarov, ktoré sa týkajú základných životných potrieb – potraviny, ošatenie, obuv, základné potreby pre osobnú hygienu a školské pomôcky

NITRA 9. októbra – Radnica vo Vrábľoch zaviedla nový spôsob platenia prídavkov na deti. Namiesto finančnej hotovosti ich vypláca poukážkami na nákup vybraných druhov tovaru. Dôvodom je, že rodičia peniaze zneužívali a kupovali za ne napríklad alkohol a cigarety. „Časté boli prípady, keď rodičia nepredkladali bloky z nákupov, prípadne nakúpený tovar nezodpovedal tovaru vhodnému pre starostlivosť o dieťa. Dokonca sme sa stretli s tým, že vyberali odpadkové koše pri predajniach a predkladali na úrade pokladničné bloky, ktoré v nich našli odhodené,“ povedala vedúca oddelenia sociálnych vecí na Mestskom úrade vo Vrábľoch Ľubica Černáková. Poukážky sa dajú použiť výlučne na nákup tovarov, ktoré sa týkajú základných životných potrieb – potraviny, ošatenie, obuv, základné potreby pre osobnú hygienu a školské pomôcky. Prídavok na dieťa je mesačne 23,10 eura. So zmenu spôsobu vyplácania týchto dávok rodičia podľa Černákovej nesúhlasia.

„Kľúčovým argumentom, na základe ktorého sme sa rozhodli dať zelenú poukážkam Ticket Service, boli minimálne náklady na zavedenie systému, ktorý nám umožňuje vyplácať sociálne dávky iba na účely, na ktoré sú určené, teda výchovu a výživu dieťaťa,“ povedal primátor Vrábeľ Tibor Tóth. Mesto sa tieto poukážky zároveň rozhodlo využiť aj ako formu odmeny pre dobrovoľných darcov krvi. Doteraz dostávali darcovia kultúrne poukazy na akcie organizované mestom. Väčšina týchto podujatí je však aj tak bezplatná. Okrem kultúrneho poukazu teraz mesto dáva aj poukážky, pri poslednom dobrovoľnom odbere krvi ich rozdalo 73 v celkovej hodnote 242,36 eura. Do podujatia Kvapka krvi sa ročne zapája viac ako 270 darcov.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X