Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
VO?BY: Starostu obce
ilustračné: SITA VOĽBY: Starostu obce
4. marca 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2016

Voliť budú aj pacienti psychiatrie, s voličskými preukazmi a v rámci vychádzky

Pacienti Psychiatrickej nemocnice Veľké Zálužie v okrese Nitra budú v sobotu voliť s voličskými preukazmi. O prenosnú volebnú urnu priamo do nemocnice vedenie nepožiadalo, pacienti pôjdu voliť v rámci vychádzky.

„Prenosnú urnu nám nosia len v prípade, že chcú voliť pacienti, ktorí sú imobilní a robí im problém ísť do volebných miestností. Takíto pacienti sa nám nenahlásili,“ povedala námestníčka riaditeľky nemocnice Helena Pagáčová. Kto chce voliť v mieste svojho trvalého bydliska, dostal priepustku na dva dni. Takýchto pacientov je zhruba 60. Ďalších približne 20 ide voliť s voličským preukazom vo Veľkom Záluží.

Pacienti s psychickými ochoreniami môžu voliť, výnimku tvoria len tí, ktorí sú zbavení spôsobilosti na právne úkony. „Asi pred mesiacom sme hovorili pacientom, že tí, ktorí chcú voliť, môžu požiadať o voličský preukaz. Ak mali problém, máme sociálnych pracovníkov, ktorí im boli nápomocní,“ povedala Pagáčová.

Psychiatrická nemocnica Veľké Zálužie poskytuje ústavnú zdravotnú starostlivosť v odboroch psychiatria, gerontopsychiatria a medicína drogových závislostí. Liečia tu psychoreaktívne stavy, depresie, poruchy osobnosti, duševné choroby a závislosti. Momentálne je tu zhruba 360 pacientov.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X