Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
NITRA: Gardenia 2010
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Mladý tvorca 2010 - 18. predajná výstava žiakov stredných odborných škôl a stredísk praktického vyučovania, kde sa prezentuje 98 stredných škôl a stredísk praktického vyučovania zo SR a ČR. Nitra, 22. apríl 2010. Foto: SITA/Martin Havran
28. apríla 2014 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.sk© TASR. Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. ilustračné: SITA/AP

V Nitre štartuje Mladý tvorca 2014

NITRA 28. apríla – V dňoch 29. 04. – 30. 04. 2014 sa v areáli výstaviska Agrokomplex – Výstavníctvo Nitra začína už 22. ročník celoslovenskej prezentačnej výstavy výrobkov žiakov stredných odborných škôl s názvom „Mladý tvorca 2014“. Hlavným usporiadateľom je Ministerstvo hospodárstva SR.

Zámerom výstavy je inšpirovať žiakov základných škôl pri výbere budúceho povolania a propagovať odbornú činnosť stredných škôl, ktorá je previazaná s podnikateľským prostredím a trhom práce.„ Žiaci tu majú jedinečnú príležitosť vybrať si svoje budúce povolanie na základe požiadaviek trhu a zároveň sa môžu porovnať s rovesníkmi z celého Slovenska“, povedal v tejto súvislosti minister hospodárstva SR Tomáš Malatinský.

Na realizácii výstavy sa spolupodieľajú Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR a Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, Ministerstvo vnútra SR, Ministerstvo obrany SR, Nitriansky samosprávny kraj a ostatné samosprávne kraje, Združenie pre rozvoj stredoškolského odborného vzdelávania, profesijné zväzy a združenia.
Výstava Mladý tvorca je určená pre odbornú i laickú verejnosť. Boli na ňu pozvaní aj riaditelia škôl, výchovní poradcovia i pedagógovia zo základných škôl. Výstava je už po druhýkrát spojená s veľtrhom práce JOB EXPO 2014 a s medzinárodným festivalom „Ľudové umelecké remeslá.“ Vstup na výstavu je bezplatný.

„Spojenie výstav Mladý tvorca s Veľtrhom práce JOB EXPO sa v minulom roku veľmi osvedčilo. Organizátorom sa podarilo vytvoriť priestor pre dvojdňové stretnutie manažmentov stredných odborných škôl a zamestnávateľov, na ktorom mali jedinečnú príležitosť nadviazať spoluprácu. Zamestnávatelia zo Slovenska i zo zahraničia aj v tomto roku prídu na veľtrh s konkrétnymi ponukami práce, preto očakávame, že podujatie bude zaujímavé ako pre zamestnávateľov, tak aj pre absolventov škôl a prinesie zlepšenie situácie v zamestnanosti mladých do 30 rokov „, pripomenul minister T. Malatinský.

Mladý tvorca je najväčšia výstava stredoškolského vzdelávania na Slovensku. V tomto ročníku sa zúčastní 148 vystavovateľov a spoluvystavovateľov, z toho škôl 136 stredných škôl zo Slovenska, ale i z Čiech, ktoré na ploche 4 000 m2 prezentujú svoju činnosť a ponúkajú širokú škálu učebných a študijných odborov, ktoré vyučujú. Po prvýkrát bude výstava rozšírená aj na vonkajšie plochy výstaviska , na ktorých sa budú konať sprievodné podujatia.

Aj v tomto roku MH SR vyhlásilo súťaž o Top výrobok, o Cenu ministra hospodárstva SR „Za inováciu a technickú tvorivosť“ a Najlepšiu spoluprácu SOŠ so zamestnávateľskou sférou pri príprave žiakov pre odvetvia v pôsobnosti MH SR“. Súťaž o TOP výrobok je určená pre žiakov stredných odborných škôl a vyhlásená je v 6 kategóriách: Strojárstvo (12 výrobkov), Elektrotechnika a energetika (15 výrobkov), Drevospracujúca výroba (9 výrobkov), Textil a odevníctvo (5 výrobkov), Chémia, farmaceutický priemysel, polygrafia, papiernictvo, sklárstvo (5 výrobkov), Umelecké spracovanie výrobkov (16 výrobkov). V tomto ročníku sa prihlásilo 62 výrobkov, ktoré vyrobili žiaci buď jednotlivci alebo kolektívy pod vedením pedagógov. Pričom každá zo škôl, ktoré sú zároveň aj vystavovateľmi, mohla prihlásiť len jeden výrobok v každej kategórii.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X