Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
autobus.zastávka_Klinčeková
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
15. júna 2016 Správy Nitra od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

V Nitre pribudnú prístrešky mestskej autobusovej dopravy za takmer 60-tisíc eur

Na viacerých uliciach v Nitre pribudnú prístrešky mestskej autobusovej dopravy, vyplýva to zo zmluvy, ktorú mesto zverejnilo na svojej webovej stránke.

Prístrešky má zhotoviť firma Dammatis s.r.o., tá predložila mestu cenovú ponuku dňa 17. mája 2016.

Podľa nej je cena za prístrešky stanovená na 49.575 eur bez DPH. Po prirátaní dane, ktorá v tomto prípade predstavuje sumu 9.915 eur, vyjdu Nitru prístrešky na celkových 59.490 eur. Termín zahájenia realizácie je určený do 10 dní od výzvy mesta Nitra. Výstavba prístreškov má byť ukončená do augusta tohto roka.

Firma sa podpisom zmluvy zaviazala vypratať stavenisko do troch dní po riadnom ukončení a odovzdaní diela. K jej ďalším povinnostiam patrí udržiavať na pracoviskách poriadok a čistotu, odstrániť na vlastné náklady všetky nečistoty a odpady, ktoré vzniknú v súvislosti s výkonom prác a dodržiavať bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci.

„Zhotoviteľ vyhlasuje, že miesto realizácie diela je mu známe na základe tvaromiestnej obhliadky, pri ktorej nezistil žiadne zjavné prekážky brániace alebo sťažujúce realizáciu diela v dohodnutom termíne,“ uvádza zmluva.

Prístrešky mestskej autobusovej dopravy by mali pribudbnúť na týchto miestach: Mostná ulica (zastávka Divadlo A. Bagara), Štúrová ulica (oproti Arriva Mlynárce, zastávka Rybárska), Železničiarska ulica (pred DD), Trnavská ulica (Kynek konečná zastávka), Kmeťova ulica (zastávka Murániho, smer do Mlynáriec, štvrť Klokočina), Kmeťova ulica č. 6-8, Hornozoborská ulica (križovatka Kláštorská, zastávka Hornozoborská), ulica Jána Zeleňáka (Dražovce), Chmeľová dolina (zastávka Jánskeho), Dlhá ulica (Malé Janíkovce II.), Dlhá ulica (zastávka Janíkovská cesta).

Okrem nových prístreškov dôjde aj k premiestneniu, konkrétne na Dolnočermánskej ulici. Prístrešok, ktorý sa tu nachádza, bude premiestenný o 1500 mm vľavo. Uvádza to cenová ponuka zhotoviteľa, ktorá je prílohou zmluvy. Za toto mierne posunutie zinkasuje firma 640 eur bez DPH.

Prístrešky budú vybavené lavičkou a odpadkovým košom.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X