Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
TRENÈÍN: Domov dôchodcov Seniorville
ilustračné: SITA
18. novembra 2013 Správy Nitra od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 ilustračné: SITA/AP

V mestskom domove dôchodcov sprevádzkovali vodoliečbu

Komplex pre vodoliečbu je v zariadení nainštalovaný už vyše dvoch rokov, doteraz sa však nevyužíval

NITRA 18. novembra – Komplex pre vodoliečbu otvorilo mesto Nitra v Zariadení pre seniorov Zobor. Zahŕňa tri vane s masážnym systémom a dve vane na prekrvenie cievneho systému dolných končatín. Zariadenie pre seniorov Zobor funguje od júna 2011. Komplex pre vodoliečbu tu je nainštalovaný už od začiatku, doteraz sa však nevyužíval. Mesto ho otvorilo až pár dní pred regionálnymi voľbami. „V tom prvom období sme, takpovediac, stavali firmu na nohy a prijímali klientov,“ zdôvodnila poverená riaditeľka Správy zariadení sociálnych služieb v Nitre Viera Škablová.

Vodoliečba je určená len pre klientov zariadenia. Tí si za službu zaplatia od niekoľkých desiatok centrov do 1,60 eura. Komplex je zatiaľ otvorený dva dni v týždni. „Uvidíme podľa dopytu, či bude treba pridať nejaké hodiny,“ povedala Škablová. Prevádzku zabezpečujú dvaja fyzioterapeuti, ktorí sú kmeňovými zamestnancami zariadenia. „Je to vysoko nadštandardná služba. Podľa našich informácií tento typ služby nie je v žiadnom inom takomto zariadení na Slovensku, kde je zriaďovateľom mesto,“ podčiarkla Škablová. V Zariadení pre seniorov Zobor je 159 lôžok, z toho 109 je v domove dôchodcov a 50 je určených pre opatrovateľskú službu. Práve o opatrovanie imobilných starých ľudí je najväčší záujem, kapacita je naplnená na sto percent. V časti pre sebestačných dôchodcov je momentálne deväť voľných miest.

Kontrola z nitrianskej radnice pred časom konštatovala, že Zariadenie pre seniorov Zobor od začiatku prevádzky nevyužíva zdravotnícku techniku v hodnote 129 431 eur, pretože jej obsluha by si vyžadovala vyškolených zdravotníckych pracovníkov. Osem medicínskych prístrojov za takmer 44-tisíc eur mesto nedávno požičalo Diecéznej charite Nitra, ktorá ich teraz využíva v nitrianskom hospici. V zariadení zostáva naďalej nevyužitý nový rehabilitačný bazén za 34 243 eur.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X