Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Vrtulník leteckej záchranej služby odváža ranených. Dnes sa v tuneli Branisko uskutočnilo cvičenie záchranných zložiek pri dopravnej nehode. Braniko, 19. jún 2013. Foto: SITA:Viktor Zamborský
ilustračné: SITA
27. mája 2016 Správy Nitra od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

V Janíkovciach má pribudnúť hangár pre vrtuľníkovú záchrannú zdravotnú službu

Hangár určený pre vrtuľníkovú záchrannú zdravotnú službu (VZZS) má vzniknúť v katastrálnom území Veľké Janíkovce. Navrhovateľom stavby je Air Transport Europe spol. s r.o. so sídlom v Poprade.

Podľa verejnej vyhlášky, ktorú zverejnilo mesto Nitra na svojom webe, bude novostavba jednopodlažná, halového typu bez podpivničenia. Objekt bude prístupný z úrovne terénu a zastrešenie je navrhnuté v tvare pultovej strechy.

„V objekte bude vybudovaný vstavok so služobnými priestormi pre posádku záchranného zdravotného vrtuľníka vrátane hygienického a technického príslušenstva, vstavok bude mať dve podlažia (prízemie a poschodie),“ uvádza oznámenie o zahájení územného konania o umiestnení stavby s nariadením ústneho pojednávania.

Stavba má obsahovať chodbu, schodisko, služobňu, jedáleň s kuchynkou, hangár, sklad olejov a mazív, sklad liečiv a pomôcok. Nebude chýbať dezinfekčná miestnosť, predsieň s kotlom, umývareň a toalety pre ženy i mužov. V objekte sa budú nachádzať aj ďalšie miestnosti potrebné pre výkon VZZS.

Umiestnená má byť i kontajnerová čerpacia stanica. „Tento stavebný objekt rieši osadenie kontajnerovej čerpacej stanice od výrobcu DJD z Dunajskej Stredy, kontajnerová čerpacia stanica bude dvojplášťová, nedelená nadzemná nádrž. Nádrž bude slúžiť na skladovanie, evidovanie a na výdaj PHM, dvojplášťová nádrž a tankomat budú zabudované do uzamykateľného kontajnera,“ uvádza oznámenie.

Prerokovanie návrhu sa uskutoční vo štvrtok 16. júna 2016 o 12:30 h. na Mestskom úrade v Nitre v kancelárii č. 510. „Stavebný úrad v súlade s § 36 ods.1 stavebného zákona upozorňuje účastníkov územného konania, že svoje námietky a pripomienky k návrhu môžu uplatniť najneskôr pri ústnom pojednávaní, inak sa na ne neprihliadne,“ píše sa vo verejnej vyhláške.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X