Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vrtulník leteckej záchranej služby odváža ranených. Dnes sa v tuneli Branisko uskutočnilo cvičenie záchranných zložiek pri dopravnej nehode. Braniko, 19. jún 2013. Foto: SITA:Viktor Zamborský
ilustračné: SITA
27. mája 2016 Správy Nitra od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

V Janíkovciach má pribudnúť hangár pre vrtuľníkovú záchrannú zdravotnú službu

Hangár určený pre vrtuľníkovú záchrannú zdravotnú službu (VZZS) má vzniknúť v katastrálnom území Veľké Janíkovce. Navrhovateľom stavby je Air Transport Europe spol. s r.o. so sídlom v Poprade.

Podľa verejnej vyhlášky, ktorú zverejnilo mesto Nitra na svojom webe, bude novostavba jednopodlažná, halového typu bez podpivničenia. Objekt bude prístupný z úrovne terénu a zastrešenie je navrhnuté v tvare pultovej strechy.

„V objekte bude vybudovaný vstavok so služobnými priestormi pre posádku záchranného zdravotného vrtuľníka vrátane hygienického a technického príslušenstva, vstavok bude mať dve podlažia (prízemie a poschodie),“ uvádza oznámenie o zahájení územného konania o umiestnení stavby s nariadením ústneho pojednávania.

Stavba má obsahovať chodbu, schodisko, služobňu, jedáleň s kuchynkou, hangár, sklad olejov a mazív, sklad liečiv a pomôcok. Nebude chýbať dezinfekčná miestnosť, predsieň s kotlom, umývareň a toalety pre ženy i mužov. V objekte sa budú nachádzať aj ďalšie miestnosti potrebné pre výkon VZZS.

Umiestnená má byť i kontajnerová čerpacia stanica. „Tento stavebný objekt rieši osadenie kontajnerovej čerpacej stanice od výrobcu DJD z Dunajskej Stredy, kontajnerová čerpacia stanica bude dvojplášťová, nedelená nadzemná nádrž. Nádrž bude slúžiť na skladovanie, evidovanie a na výdaj PHM, dvojplášťová nádrž a tankomat budú zabudované do uzamykateľného kontajnera,“ uvádza oznámenie.

Prerokovanie návrhu sa uskutoční vo štvrtok 16. júna 2016 o 12:30 h. na Mestskom úrade v Nitre v kancelárii č. 510. „Stavebný úrad v súlade s § 36 ods.1 stavebného zákona upozorňuje účastníkov územného konania, že svoje námietky a pripomienky k návrhu môžu uplatniť najneskôr pri ústnom pojednávaní, inak sa na ne neprihliadne,“ píše sa vo verejnej vyhláške.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X