Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ján Chryzostom Korec
22. októbra 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© SITA

Uplynie rok od smrti Korca, biskupstvo si ho pripomenie omšou

Na konci svätej omše bude krátka pobožnosť pri hrobe kardinála v dolnej lodi Katedrály svätého Emeráma.

NITRA 22. októbra – Rok od smrti kardinála Jána Chryzostoma Korca uplynie v pondelok 24. októbra. Ako informoval hovorca Nitrianskeho biskupstva Miroslav Lyko, Nitrianske biskupstvo pozýva veriacich pripomenúť si deň jeho odchodu do večnosti svätou omšou, ktorá bude 24. októbra o 17:00 v Katedrále svätého Emeráma na Nitrianskom hrade.

Hlavným celebrantom bude nitriansky diecézny biskup Viliam Judák. Na konci svätej omše bude krátka pobožnosť pri hrobe kardinála v dolnej lodi katedrály.

Kardinál Korec zomrel v Nitre 24. októbra 2015 vo veku 91 rokov. Bol prvým predstaviteľom slovenskej cirkevnej provincie, ktorému sa dostalo cti, že sa stal členom kardinálskeho kolégia. Korec sa narodil 22. januára 1924 v Bošanoch.

V bývalom Česko-Slovensku bol jednou z hlavných postáv boja katolíckej cirkvi za slobodu a demokraciu vo vtedajšom komunistickom režime. V čase svojho tajného biskupského pôsobenia vysvätil 120 kňazov.

e autorom najmenej šesťdesiatich diel s prevažne duchovnou a spoločenskou tematikou. Vo februári 1990 ho Ján Pavol II. vymenoval na nitriansky biskupský stolec, o rok neskôr mu udelil kardinálsky purpur. Po odchode z biskupskej služby v roku 2005 žil až do svojej smrti ako emeritný biskup v Nitre.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X