Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
BRATISLAVA: Certifikáty Slovak GoldKonate? spolo?nosti Víno Maty¨ák Peter Maty¨ák, ktorá získala certifikát Slovak Gold za výrobok 100% hroznová ¨tava, po?as slávnostného ude?ovania certifikátov Slovak Gold. Bratislava, 23. jún 2011.Foto: SITA/Jozef Jakub?o
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
BRATISLAVA: Certifikáty Slovak Gold Konateľ spoločnosti Víno Matyšák Peter Matyšák, ktorá získala certifikát Slovak Gold za výrobok 100% hroznová štava, počas slávnostného udeľovania certifikátov Slovak Gold. Bratislava, 23. jún 2011. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
30. októbra 2013 Správy Nitra od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 ilustračné: SITA/AP

Ubytovacie zariadenia na vidieku získali certifikáty kvality!

Cieľom projektu certifikácie je posilniť propagáciu ubytovacích zariadení na vidieku a zvýšiť kvalitu ich služieb

NITRA 30. októbra – Prvé ubytovacie zariadenia na vidieku v Nitrianskom kraji sa môžu pochváliť certifikátmi, ktoré dosvedčujú ich kvalitu. Návštevníci ich spoznajú podľa symbolu zeleného kvietku spolu so slovným označením Certifikované ubytovanie na vidieku. Úspešné boli zatiaľ ubytovacie zariadenia v obciach Cabaj-Čápor, Mojmírovce, Dvory nad Žitavou, Sikenica, Podhájska, Radava, Poľný Kesov, Čechy, Dolné Lefantovce, Jelenec a Hokovce. Cieľom projektu certifikácie, ktorého nositeľom je Úrad Nitrianskeho samosprávneho kraja, je posilniť propagáciu ubytovacích zariadení na vidieku a zvýšiť kvalitu ich služieb. Odborným garantom je Katedra regionalistiky a rozvoja vidieka Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre.

Začiatok projektu siaha do roku 2008, kedy pracovný tím zisťoval terénnym prieskumom vo viac ako 100 ubytovacích zariadeniach informácie o úrovni ich vybavenia, rozsahu a kvalite služieb. Ďalším krokom bolo vytvorenie nového systému hodnotenia kvality s kritériami a postupmi hodnotenia. Predseda certifikačnej komisie udelil značku Certifikované ubytovanie na vidieku prvým ubytovacím zariadeniam 17. októbra na odbornom seminári v Poľnom Kesove. „Tie tak spolu s udelenou značkou kvality získali upevnenie svojho postavenia v očiach hosťa, dôveryhodnosť a imidž ubytovacieho zariadenia s kvalitnými službami,“ informovalo oddelenie cestovného ruchu Nitrianskeho samosprávneho kraja. Svoje služby budú môcť prezentovať na webovej stránke kraja a v katalógu certifikovaných zariadení, ktorý by mal vyjsť do konca roka. Autori projektu sa nechali inšpirovať podobnými kvalitatívnymi iniciatívami v zahraničí, ako je napríklad certifikácia prázdninových domov a izieb v Nemecku či vo Švajčiarsku.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X