Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected] / 0918 378 828
6
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
13. marca 2015 Správy Nitra od NitraDen.skArriva Arriva

Takto bude vyzerať nová nitrianska stanica

Nová stanica má poskytnúť cestujúcim európsky štandard. Denne ju využíva asi 27-tisíc cestujúcich na približne 1 350 spojoch. 

Cieľom mesta je, aby autobusová stanica spolu so železničnou a prímestskou dopravou tvorili dopravný uzol mesta a celého regiónu. Modernizácia stanice je rozplánovaná na 7 etáp. Miesto, ktoré je v prevádzke od roku 1978, bude obohatené o zavedenie elektronických informačných systémov a nové bezbariérové vstupy.

5

Odstránené budú pôvodné prístrešky s podpornými piliermi vrátane prestrešenia diaľkových liniek a nahradené budú novým prestrešením. Na plochu autobusovej stanice bude položený nový betónový povrch, pešie chodníky a priestor pod prístreškami budú zo zámkovej dlažby.

4

V rámci rekonštrukcie investor vymení elektrické rozvody a zníženie prevádzkových nákladov zabezpečí inštalácia LED osvetlenia.

2

Zmena v organizácii dopravy sa dotkne aktuálneho vjazdu do stanice. Jej priestor bude doplnený o oddychové zóny so zeleňou, nové usporiadanie a jednotný vzhľad dostanú aj predajné stánky.

3

Prestup z prímestskej na mestskú autobusovú dopravu uľahčí cestujúcim nová zastávka mestskej dopravy v priestore medzi súčasným bufetom a odstavnou plochou pre mestské autobusy.

1

Európsky poskytovateľ dopravných služieb Arriva pôsobí na Slovensku od roku 2008. Zabezpečuje mestskú, prímestskú, diaľkovú, zahraničnú a komerčnú autobusovú dopravu v Nitrianskom a Košickom kraji. Nitrianska Arriva prevádzkuje autobusové stanice aj v Topoľčanoch, Zlatých Moravciach a Vrábľoch.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X