Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ILAVA: Ústav na výkon väzby
Knižnica v ilavskej väznici. Ústav na výkon trestu odòatia slobody a Ústav na výkon väzby Ilava patria k najstarším na Slovensku. Ústav zabezpeèuje výkon väzby a najmä výkon trestu odòatia slobody odsúdených mužov zaradených do stredného a maximálneho stupòa stráženia, ako aj tých, ktorým boli uložené doživotné tresty. Celková kapacita ústavu je 672 osôb. Ilava, 14. december 2012. Foto: SITA/Diana Èernáková
9. mája 2014 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.sk© TASR. Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. ilustračné: SITA/AP

Do súťaže Čítajte s nami sa prihlásil rekordný počet žiakov

Nitra 8. mája – Do tohtoročného 14. ročníka súťaže Čítajte s nami sa zapojil rekordný počet žiakov. Organizátorom je Krajská knižnica Karola Kmeťka v Nitre. Ako informovala Tatiana Némethová z oddelenia metodiky, bibliografie a koordinácie, tento rok sa zapojilo do súťaže 956 žiakov z 55 tried 2., 3. a 4. ročníkov základných škôl.

„Deti od decembra minulého roka do apríla spolu so svojimi triednymi učiteľkami pravidelne navštevovali knižnicu, požičiavali si knihy, absolvovali knižnično-informačnú výchovu a vyučovacie hodiny doplnené o literatúru. Skrátka, prešli procesom intenzívnej prípravy čitateľa, v ktorom získavali schopnosti a zručnosti vo vyhľadávaní informácií ukrytých v knihách,“ vysvetlila Némethová.

Pracovníčky knižnice pre malých čitateľov pripravili spolu 425 vyučovacích hodín na najrôznejšie témy. O konečnom umiestnení v súťaži Čítajte s nami nakoniec rozhodol záverečný test. „V ňom deti ukázali, ako pozorne počúvali, o čom im pani knihovníčky rozprávali a čo sa dozvedeli z kníh. Dôležitým kritériom bola aj aktivita jednotlivých tried na hodinách v knižnici, za ktorú priebežne tiež dostávali body. Tie sa v závere spočítali. Súťaž je veľmi dobrým príkladom vhodného a účelného využívania voľného času detí, ktoré sú vedené k láske ku knihám, k čítaniu a čo je tiež veľmi dôležité, k čítaniu s porozumením, čo je v praxi stále častejší problém,“ hovorí Némethová.

Slávnostné vyhodnotenie súťaže sa uskutoční 15. mája v priestoroch Krajskej knižnice Karola Kmeťka v Nitre. „Prvé tri kolektívy v každej kategórii budú za svoju čitateľskú usilovnosť odmenené aj vecnými cenami,“ dodala Némethová.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X