Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vystavba automobilky jaguar land rover youtube.jpg
ilustračné: www.youtube.com
14. septembra 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Súd k žalobe o neposudzovaní vplyvov Jaguara na životné prostredie sa nezačal

Pojednávanie v súvislosti so žalobou obyvateľa Nitry Romana Cerulíka týkajúcej sa investície automobilky Jaguar Land Rover sa vo štvrtok nezačalo. Išlo o v poradí šiesty vytýčený termín pojednávania, všetky boli zrušené.

Cerulík, ktorý je vlastníkom pozemkov začlenených do Strategického parku Nitra, podal 23. februára 2016 žalobu na Krajskom súde v Nitre. Žiada v nej preskúmať rozhodnutie Okresného úradu Nitra o tom, že vplyv investície automobilky na životné prostredie sa nebude posudzovať. Žalobca tvrdí, že navrhovateľ zámeru – štátna agentúra SARIO – skreslila údaje, ktoré sú podkladom pre zistenie nutnosti posudzovania vplyvov na životné prostredie.

Cerulík hovorí, že termíny pojednávania boli vždy zrušené pre dôvody na strane žalovanej strany. „Štátna agentúra SARIO sa bez ospravedlnenia nedostavila na pojednávanie, potom to bola kolízia pojednávaní alebo zmena právneho zástupcu. Takéto postupy nie je možné hodnotiť inak ako obštrukcie zneužívajúc tým zákon, pričom všetko ide na úkor včasného rozhodnutia o veľmi dôležitej otázke týkajúcej sa megainvestície automobilky,“ uviedol Cerulík. Štvrtkový termín pojednávania bol zrušený, lebo sa spoločnosť Železnice Slovenskej republiky prihlásila do konania a podala návrh na priznanie postavenia osoby zúčastnenej na konaní. Agentúra SARIO na otázky nereagovala.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X