Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Horizon33_2014-2-20_18-22-2
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
20. februára 2014 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© TASR Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. screenshot

Študenti majú možnosť vylepšiť turistický portál Nitrianskeho samosprávneho kraja!

Nitra 20. februára – Žiaci stredných škôl majú šancu vylepšiť webovú stránku, ktorá propaguje Nitriansky kraj. Zámerom súťaže Región očami žiakov je zatraktívnenie internetovej stránky www.regionnitra.sk. Vypísal ju Nitriansky samosprávny kraj (NSK). Ten od nej očakáva okrem zlepšenia podoby a obsahu webu aj to, že žiaci škôl v jeho zriaďovateľskej pôsobnosti takýmto spôsobom prejavia svoj talent a nadanie. „Zároveň sa takto podporí ich ďalší odborný rast a sebavzdelávanie,“ uvádza sa v propozíciách súťaže.

Úlohou portálu www.regionnitra.sk je prezentovať Nitriansky kraj ako jednotnú turistickú oblasť. Má byť vstupnou internetovou bránou pre tých, ktorí chcú navštíviť nitriansky región. „Snahou je, aby poskytoval návštevníkom čo najucelenejší prehľad o všetkom, čo je v kraji z hľadiska turizmu zaujímavé. Je oficiálnym nástrojom prezentácie turizmu v nitrianskom regióne, a preto jeho funkčná, obsahová a estetická stránka musí dosahovať vysokú úroveň,“ uvádza sa v stanovisku Úradu NSK.

Úlohou stredoškolákov bude vytvoriť nový, atraktívny a interaktívny dizajn, ktorý bude prezentovať a informovať návštevníkov stránky o turistických možnostiach v Nitrianskom kraji. „Základom obsahu nového portálu sú informácie obsiahnuté v jeho terajšej verzii. Novým prvkom bude interaktívna mapa NSK so zobrazovaním polohy atrakcií a služieb opisovaných na portáli s inteligentne navrhnutým filtrovaním. Portál musí obsahovať logo NSK pre cestovný ruch, odkazy na sociálne siete a musí mať možnosť cudzojazyčných verzií,“ uvádza NSK v pravidlách súťaže. Návrhy môžu študenti posielať do 2. apríla, vyhodnotenie súťaže bude 21. apríla.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X