Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
BRATISLAVA: Odhalili historickú studòu
Pred kostolom Trinitárov na Župnom námestí v Bratislave dnes slávnostne odhalili obnovenú historickú studòu. Studòa stála na niekdajšom predmestí Svätého Michala v blízkosti rovnomerného kostola, vedľa cesty vedúcej do vinohradov. Svojmu úèelu slúžila až do konca 19. storoèia. Bratislava, 5. október 2006. Foto: SITA/Nina Bednáriková
13. decembra 2013 Správy Nitra od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 SITA/AP

ŠAĽA: Pri artézskych studniach v Šali vznikli oázy zelene

Dobrovoľníci vysadili stovky drevín a kvetov, umiestnili informačné tabule, lavičky a koše

NITRA 13. decembra – Oázy zelene vznikli pri piatich artézskych studniach v Šali. Dobrovoľníci vysadili 874 trvaliek a tráv a 2 500 cibuľovín a v decembri osadili informačné tabule, lavičky a koše. Ako uviedla Zuzana Melušová z Mestského úradu v Šali, odstraňovali trávnatý burinový povrch, kyprili pôdu, hĺbili jamy, sadili rastliny, listnaté stromy a kríky. „Vytvorili sme v meste oázy zelene s trvalkami, trávami, cibuľovinami, kríkmi a stromami, ktoré na jar skrášlia a skvalitnia životné prostredie mesta a prinesú farby a vône medzi obytné domy,“ dodala Melušová.

Dobrovoľníci upravili priestor na Vlčanskej ulici, na Námestí Sv. Trojice, na Hornej ulici, na Ulici M. R. Štefánika a pri artézskej studni v mestskej časti Veča. Použili domáce a udomácnené druhy drevín, krovín či trvaliek nenáročných na starostlivosť. Osadením informačných tabúľ vytvorili priestor pre aktuálne informovanie obyvateľov nielen o kvalite vody, ale aj o vysadených druhoch zelene. Do aktivít projektu sa zapojili nielen dospelí dobrovoľníci z občianskych skupín Šaľa – Tvoje mesto, OZ P. Bošňáka, Ateliéru KrajArch, ale aj žiaci základných škôl. „Nad jednotlivými stanovišťami prebrali patronát základné školy v meste a tak veríme, že sa prechádzka trasou spájajúcou jednotlivé studne stane náučno-relaxačnou prechádzkou nielen pre deti zo škôl v rámci prírodovedných krúžkov,“ doplnila Melušová. Príspevok päťtisíc eur získali z grantov.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X