Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Projekt_pod_hrabinou 2.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.podhrabinou.sk
18. decembra 2016 Správy NitraPR od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Rozhovor s projektovou manažérkou: Bývanie v lone prírody priamo v Nitre

(PR článok) – Moderné ekologické bývanie, rodinné prostredie, ľahko dostupné a zároveň pokojné okolie s modernými nízkoenergetickými domami ponúka projekt Pod Hrabinou. V Kyneku vyrastie niekoľko desiatok rodinných domov, z ktorých bude výhľad na mesto ako na dlani. O novovznikajúcom projekte nám porozprávala projektová manažérka Daša Khandlová.

Ako by ste v krátkosti charakterizovali lokalitu Pod Hrabinou, o čo v tomto projekte ide?

Pre realizáciu nášho projektu sme hľadali lokalitu, ktorá by spĺňala dve dôležité potreby ľudí na bývanie, a to blízkosť prírody a ľahkú dostupnosť do centra mesta. Lokalita projektu Pod Hrabinou dokonale spĺňa obe požiadavky. Pod úpätím hrabového lesa vďaka tomuto projektu vyrastá nová ulica s modernými nízkoenergetickými rodinnými domami budovanými ako prízemné bungalovy. Výhľad na dominantu mesta Nitra – Zobor dodáva pocit mesta na dlani.

Projekt_pod_hrabinou 4.jpg
www.podhrabinou.sk

V čom ste iní, v čom je vaša výnimočnosť, rozdielnosť s ostatnými podobnými projektmi?

V súčasnosti sa podobný projekt v rámci Nitry a jej okolia nerealizuje. Jednou z našich najväčších devíz je práve lokalita a technológia stavby. Môžeme sa popýšiť špeciálnou technológiou, ktorá sa teší veľkej obľube hlavne v Nemecku a Rakúsku. Vďaka použitému panelovému systému a najmodernejším technológiám získajú všetky rodinné domy energetický certifikát A1. Nízkoenergetické rodinné domy sú stavané nemeckým stavebným systémom THREE/Linzmeier. Tento systém poskytuje vynikajúce fyzikálne vlastnosti, prijateľnú cenu a úsporu prevádzkových nákladov. Komplexnosť systému garantujú progresívne a kvalitné materiály (PIR/PUR panel, LVL hranoly, fermacellová doska).
Kladieme hlavne dôraz na kvalitu použitých materiálov. Ponúkame kvalitné plastové 6-komorové okná GEALAN S 9000 IQ, automatické vetranie s rekuperáciou tepla NUAIRE, komínový systém SCHIEDEL či strešnú krytinu BRAMAC Klasik s povrchovou úpravou Protector.
Zároveň treba spomenúť veľké výhody tohto projektu v podobe optického pripojenia, kamerového systému kvôli bezpečnosti ulice, verejného osvetlenia celej ulice, detského parku, ako aj súkromného vstupu do lesa.

Aký je časový horizont pre plánovanú výstavbu domov?

Výstavbu uskutočňujeme v troch etapách. V rámci prvej etapy sa realizuje výstavba 16 rodinných domov, ktorých dokončenie do fázy holodom je naplánované na I. kvartál roku 2017. V rámci druhej etapy sa realizuje výstavba troch rodinných domov, ktorých dokončenie do fázy holodom je taktiež naplánované na I. kvartál roku 2017. Začiatok tretej etapy výstavby je naplánovaný na II. kvartál roku 2017, v rámci nej sa bude realizovať výstavba 20 rodinných domov. Dokončenie tretej etapy do fázy holodom je naplánované na III. kvartál roku 2017.

Projekt_pod_hrabinou 1.jpg
www.podhrabinou.sk

Aká technológia bude použitá pri stavbe domov?

Použili sme nemecký panelový systém, ktorý pozostáva z troch základných elementov, a to z PIR/PUR panelov, osadených medzi LVL hranolmi a fermacellovými doskami. PIR/PUR panel je izolačný panel, ktorý má v porovnaní s minerálnou vlnou a polystyrénom lepšie tepelnoizolačné vlastnosti, je vodovzdorný, tvarovo stály a zdraviu neškodný.
LVL hranol je vrstvené lepené drevo lisované pod tlakom. Má vynikajúce protipožiarne a statické vlastnosti (pevnosť v tlaku je 5-krát vyššia ako pri bežnom dreve), je odolný voči vode a vlhkosti. V porovnaní s masívnym drevom je LVL hranol dokonale suchý, má vyššiu pevnosť a požiarnu odolnosť, má väčšiu rozmerovú variabilitu a tvarovú stálosť.
Fermacellová doska je cementovláknitá doska, ktorá sa na základe spojív a ďalších prídavných materiálov spojí pod vysokým tlakom v dosku so špecifickými vlastnosťami. Je vodovzdorná, odolná voči nárazom, odoláva mrazom a v neposlednom rade neobsahuje žiadne nežiadúce prvky ako formaldehyd, azbest a pod. Bráni šíreniu plesní, húb a je odolná voči hlodavcom. V porovnaní s OSB doskou má väčšiu pevnosť, vyššiu požiarnu odolnosť, je vodoodolná a zdraviu neškodná.
Použité materiály nadštandardne spĺňajú požiadavky pre zvukovú izoláciu stien, pre väčší komfort obyvateľov. Vďaka týmto trom komponentom je rodinný dom dostatočne odolný a jeho izolačné schopnosti sú oveľa lepšie ako pri murovanom dome.

Aký je pomer ceny a kvality týchto domov a aké sú možnosti ich financovania?

Ceny nehnuteľnosti sú rôzne. Záleží od toho, či dáte prednosť bývaniu v bezprostrednej blízkosti lesa a od vašej predstavy o veľkosti pozemku. Ceny sa pohybujú od 137 990,00 eur za holodom.
V prípade záujmu sa s klientom podpíše rezervačná zmluva, ktorá je sprevádzaná vyplatením zálohy vo výške 2 000,00 eur. Potom si klient vyberie vybavenie domu a prípadne zadefinuje dokončovacie práce. Samozrejmosťou je poskytnutie podkladov na prípadné vybavenie úveru. Vďaka odborníkom vieme zabezpečiť sprostredkovanie kúpy prostredníctvom úveru cez bankové inštitúcie v SR. Následne sa zrealizuje kúpna zmluva, zaplatenie kúpnej ceny a odovzdanie nehnuteľnosti.

Projekt_pod_hrabinou 3.jpg
www.podhrabinou.sk

Aké veľké budú domy, bude možnosť výberu?

Rodinné domy sú pôdorysne totožné, v niektorých prípadoch sú domy realizované v zrkadlovej forme. Úžitková plocha domu prestavuje 106,36 m2 + terasa vo výmere 12 m2, zastavaná plocha domu dosahuje 122,64 m2. Rodinné domy pozostávajú zo 4 priestranných izieb. Výhodou je, že záujemcovia majú napriek zhodnosti domov možnosť nakombinovať dom podľa svojich predstáv. Môžu si podľa svojej predstavy vybrať, či dajú prednosť otvorenému stropu s viditeľnými trámami alebo klasickému stropu, či majú záujem o prístrešok na státie pre autá alebo o garáž, resp. či majú záujem o pochôdznu povalu alebo nie. Vďaka týmto možnostiam si záujemca môže zvoliť svoje ideálne bývanie na mieru.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X