Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rolfesova bana.jpg
Lucia Bihuncová, © NitraDen.sk
23. novembra 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Rolfesovu baňu do konca tohto roka oplotia, plot bude stáť viac než 17-tisíc eur

Rolfesovu baňu, ktorá sa nachádza medzi panelákmi v centre Nitry, by mali v blízkej dobe oplotiť, vyplýva to zo zmluvy, ktorú nedávno podpísalo mesto.

Rolfesova baňa, známa aj pod označením Nitriansky dolomitový lom,  je prírodnou pamiatkou a unikátom, ktorý sa nachádza medzi panelákmi v centre Nitry. Dlhodobo je však v zanedbanom stave a navyše sa jej svahy zosúvajú, čoskoro by však  malo prísť k zmene. Mesto dá baňu oplotiť.

Podľa zmluvy, ktorú radnica zverejnila na svojej webovej stránke, o výrobu a osadenie plota sa postará Marián Smatana z Jelšoviec. Ten doručil mestu cenovú ponuku dňa 27. októbra 2016.

Podľa nej bude stáť oplotenie 14.750 eur bez DPH. Po prirátaní platnej DPH (2.950) sa tak celková suma vyšplhá na 17.700 eur.

Ako uvádza zmluva, s prácami sa má začať do troch dní od účinnosti, pričom najdlhšie majú trvať do 15. decembra 2016.

Záručná doba na plot bude 24 mesiacov a začína plynúť dňom nasledujúcim po dni prevzatia diela. Zmluvné strany sa taktiež dohodli na podmienkach riešenia sporov aj na zmluvných pokutách.

Oplotenie okolo Rolfesovej bane má byť špeciálne osadené do kamenej podesty tak, aby sa nenarušila štruktúra kameňa.

V cene, ktorú dostane zhotoviteľ, je zahrnutá výroba oceľových konštrukcií z Jokel profilu. Tých by malo byť 28 kusov, pričom kus stojí 289 eur.

V rozpočte je taktiež povrchová úprava – nástrek farby (28 kusov / 80 eur za kus), vŕtanie kamenného uloženia bez narušenia štruktúry (56 kusov / 76 eur za kus), dodávka a betónovanie oceľových konštrukcií.

Do ceny je rovnako zarátaných 56 kusov šroboviny na zašrotovanie do celku (28 kusov po 92 eur za kus) a naváranie oceľových pätiek na spevnenie konštrukcie (56 kusov / 10 eur za kus).

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X