Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
NITRA: Oslavy 60. výroèia SPU
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
NITRA: Oslavy 60. výročia SPU v Nitre Rektor SPU Peter Bielik počas osláv 60. výročia Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre. Nitra, 13. september 2012. Foto: SITA/Martin Havran
20. februára 2014 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© TASR Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Ilustračné: SITA/AP

Rektorom SPU v nasledujúcich štyroch rokoch zostáva Peter Bielik

Nitra 20. februára – Rektorom Slovenskej poľnohospodárskej univerzity (SPU) v Nitre zostáva súčasný rektor Peter Bielik. V dnešných riadnych voľbách v tajnom hlasovaní o tom rozhodli členovia akademického senátu. Predseda senátu SPU dostal 25 kolektívnych návrhov na kandidáta na rektora, pričom všetky boli totožné. Kandidát na funkciu rektora Peter Bielik kandidatúru prijal, informovala Renáta Chosraviová z SPU.

Staronový rektor Bielik vo svojom zhodnotení štvorročného obdobia vo funkcii rektora konštatoval, že v uplynulom období SPU získala viacero významných projektov, čo prispieva k prioritnému cieľu – rozvoju vedy, výskumu a vzdelávania. Podľa jeho slov vzrástla medzinárodná akceptácia univerzity, ktorá sa stala uznávaným partnerom viacerých medzinárodných asociácií, zakladateľom Vyšehradskej asociácie univerzít (VUA), organizátorom množstva odborných podujatí, letných škôl, sympózií.

„Neustále sa rozvíja infraštruktúra SPU, aj v súčasnosti pokračuje rekonštrukcia študentského domova Mladosť či výmena okien v hlavnom objekte SPU,“ povedal. Zároveň načrtol ďalšie investičné zámery, medzi ktoré zaradil modernizáciu pavilónu Fakulty záhradníctva a krajinného inžinierstva či rekonštrukciu budovy na Akademickej ulici, ktorá bude slúžiť Fakulte európskych štúdií a regionálneho rozvoja.

Za kľúčové priority pre rozvoj univerzity v nasledujúcom období označil Bielik potrebu skvalitňovania vzdelávania, a to aj v kontexte nadchádzajúcej akreditácie vysokých škôl, vytvárania nových konkurencieschopných študijných programov v súlade s možnosťami uplatnenia absolventov.

Univerzita bude aj naďalej zlepšovať podmienky pre výučbu a výskum, rozširovať medzinárodnú spoluprácu, zapájať sa do medzinárodných vzdelávacích a výskumných projektov a úspešne ich realizovať. Potrebné bude identifikovať nové možnosti podieľania sa na aplikovanom výskume a publicite či úspešne naštartovať procesy súvisiace s novým programovým obdobím.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X