Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bike bicykel pixabay.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
12. marca 2018 Zaujímavosti od © NitraDen.sk Diskusia()

Primátor zverejnil vizualizácie cyklolávky medzi Chrenovou a Kalváriou

O cyklolávke spájajúcej Wilsonovo nábrežie s Nábrežím mládeže sa hovorí už dlhší čas. Mesto chcelo vybudovať lávku, ktorá bude slúžiť pre cyklistov aj pre peších a bude prepájať jestvujúcu cyklotrasu na Wilsonovom nábreží s navrhovanou cyklotrasou na Nábreží mládeže pri Technickej fakulte Slovenskej poľnohospodárskej univerzity.

Ako bolo v roku 2016 uvedené vo verejnej vyhláške, „konštrukcia cyklolávky je tvorená dvojicou sklonených oceľových oblúkov vynášajúcich medziľahlú oceľobetónovú mostovku pomocou závesov. Konštrukcia lávky je uložená na opory, ktorých založenie je vŕtanými pilótami. Na koncoch lávky budú inštalované dvojice odvodňovačov, ktoré budú odvádzať vodu z lávky na spevnenú plochu pod most. Priebežné osvetlenie mosta bude v madlách zábradlia.“

Malo by ísť o pôdorysne priamu trasu s dĺžkou mosta 62,1 metra, dĺžkou premostenia 48,4 metra a s dĺžkou medzi nábrežnými múrmi približne 53 metrov. Mosta by mal byť vysoký 6,7 metra a jeho zaťaženie by malo byť 12 ton. Šírka medzi zábradlím bude v celej dĺžke lávky 4 metre, pričom na koncoch lávky sa šírka zväčší pôdorysnými nábehmi až na 11 metrov.

Hoci ide už o dva roky starý projekt, primátor uverejnil až teraz na sociálnej sieti vizualizácie lávky. Okrem otázky, ako sa nám vizualizácie páčia, však nič viac nepovedal.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X