Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pizza pixabay.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
24. júna 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk Diskusia()

Prevádzkovatelia občerstvenia na ulici s nočnými podnikmi žiadajú dlhšie otváracie hodiny

Prevádzkovatelia občerstvenia na Mostnej ulici v Nitre žiadajú od mesta predĺženie otváracieho času. Na tejto ulici je sústredený nočný život Nitry. Podľa súčasného všeobecne-záväzného nariadenia, ktoré schválili poslanci v januári, musia prevádzky s občerstvením zatvoriť skôr, ako sa zatvárajú nočné podniky a diskotéky. Prevádzkovatelia sa cítia byť diskriminovaní a tvrdia, že súčasné nariadenie je pre nich likvidačné. Svoj názor prišli vyjadriť aj na tohtotýždňové mestské zastupiteľstvo.

„My zarábame hlavne po polnoci, pre nás je aj hodina dôležitá,“ povedal na zastupiteľstve prevádzkovateľ pizzerie Ján Krišanda. Zdôraznil, že s výnimkou potravín SISI sa v žiadnej z prevádzok s jedlom nepredáva alkohol, pričom tieto potraviny súhlasia s tým, aby po určitej hodine už alkohol nepredávali.

„Tým, že ste upravili otváracie hodiny, ste nás vlastne zatvorili, lebo Mostná je nočná ulica a cez deň je menej frekventovaná,“ povedala Petra Ferencziová z večierky SISI. Prevádzkovatelia žiadajú mesto, aby mohli mať v utorok, stredu, piatok a sobotu otvorené do 5. hodiny, v pondelok a štvrtok do 2. hodiny a v nedeľu do 1. hodiny. Podľa nich budú dlhšie otvorené občerstvenia prínosom, pretože sa do nich rozptýlia po zatvorení diskoték ľudia, ktorí inak len postávajú na ulici a čakajú na taxík, pričom vznikajú potýčky. „Hladný človek – zlý človek,“ napísali vo svojom návrhu mestu. Súhlasili by však aj s rovnakými otváracími hodinami ako majú nočné podniky.

K téme sa vrátia

Prednosta nitrianskej radnice Igor Kršiak povedal, že všeobecne-záväzným nariadením sa mesto snažilo hlavne vyjsť v ústrety ľuďom, ktorí žijú na uliciach, kde sú nočné podniky. „Neexistuje nejaká špecifikácia, žeby Mostná alebo Kmeťkova ulica boli nočné ulice, všetky ulice v meste sú rovnoprávne, všade žijú ľudia. My sme sa snažili vytvoriť rovnoprávne postavenie pre všetkých podnikateľov,“ podčiarkol prednosta. Ako ďalej dodal, mesto má podľa neho reagovať úpravou prevádzkového času nie na podnikateľské zisky, ale hlavne na dodržiavanie verejného poriadku, čistoty a slušného života v meste.

V súčasnosti povoľuje všeobecne-záväzné nariadenie otváracie hodiny večierok a prevádzok s občerstvením na celom území mesta v pondelok až sobotu od 6. do 2. hodiny a v nedeľu od 6. do 24. hodiny. Na poslednom zastupiteľstve radnica navrhla predĺžiť otvárací čas v pondelok až štvrtok do 3. hodiny, v piatok a sobotu do 4. hodiny a v nedeľu by bolo otvorené do 24. hodiny. Poslanci po diskusii nakoniec rozhodli, že vrátia materiál na dopracovanie a k téme sa vrátia na mimoriadnom mestskom zastupiteľstve 3. júla.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X