Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected] / 0918 378 828
Vytate_stromy_topole_nitra 5.jpg
© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.
12. júna 2017 Správy NitraIné od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o

Prečo opílili stromy na atletickom štadióne? Prečítajte si odpoveď mesta.

Topole na atletickom štadióne na Chrenovej nedávno výrazne opílili, čo vyvolalo diskusiu medzi obyvateľmi. Niektorí tento krok skritizovali, iní uvítali.

Pozemok vlastní Rímskokatolícka cirkev – Biskupstvo Nitra, nájomcom areálu je TJ STAVBÁR. „Práce zabezpečil po finančnej a technickej stránke nájomca. Mesto Nitra areál neudržiava. Zhoršený zdravotný stav, znížená stabilita, vek, poškodenia kostrových konárov zaznamenané v korunách stromov v kontexte s polohou topoľov boli dôvodom na ich ošetrenie,“ uviedol Peter Žuffa z Referátu urbanizmu a architektúry na Mestskom úrade v Nitre.

Obyvatelia na opílenie topoľov reagovali rôzne. Niektorí poukázali na to, že biele chumáče z topoľov im znepríjemňovali život. „Aj mne je stromov ľúto…ale verte tomu, že byt plný topoľov a zapelený balkón nikomu chýbať nebude,“ napísala diskutérka na sociálnej sieti. „No ja by som dal dole všetky topole, však to tu len lieta a namiesto toho nejaké lavičky, poprípade aj stoly,“ napísal svoj názor ďalší diskutujúci.

Atletický štadión na Chrenovej pochádza zo začiatku 70. rokov 20. storočia. Prvé preteky tu boli 2. novembra 1972 a odvtedy sa na ňom konalo množstvo domácich i medzinárodných pretekov, na ktorých sa zúčastnili viaceré hviezdy atletiky.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X