Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
HASIÈI: Taktické cvièenie
HASIÆI: Taktické cvièenie Hasièi poèas taktického cvièenia požiaru skladových priestorov OC Metro Cash Carry Slovakia, s.r.o. za úèasti hasièskej jednotky Hasièského a záchranného zboru hl. m. SR Bratislavy a služby obchodného zariadenia Metro. Bratislava, 13. november 2012. Foto: SITA/Marián Peiger
18. januára 2014 Správy Nitra od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 ilustračné: SITA/AP

Požiarov bolo v minulom roku menej, stúpol počet mŕtvych a zranených

Kým v roku 2012 zomrelo v dôsledku požiaru šesť ľudí, minulý rok to bolo až jedenásť

NITRA 18. januára – Hasiči v Nitrianskom kraji v minulom roku zasahovali menej ako v predchádzajúcom roku, stúpol však počet mŕtvych a zranených. Zaznamenali pokles požiarov až o 557 prípadov. Kým však v roku 2012 zomrelo v dôsledku požiaru šesť ľudí, minulý rok to bolo až jedenásť. Z 25 zranených stúpol ich počet na 37 osôb. Ako uviedol hovorca nitrianskych krajských hasičov Viliam Pánsky, zvýšila sa hmotná škoda na majetku, ktorú požiare spôsobili. „V roku 2013 narástli priame škody takmer o milión eur, čo je celková suma 3 213 365 eur. Uchránené hodnoty predstavujú čiastku 15 483 455 eur,“ informoval Pánsky.

Jedným z najvážnejších prípadov bol požiar rodinného domu a osobného motorového vozidla v obci Veľké Kozmálovce v Levickom okrese. Pri požiari bola usmrtená jedna osoba a dve osoby utrpeli zranenia. Príčinu požiaru nezistili, škoda sa vyšplhala na 30-tisíc eur. Pri decembrovom požiari bývalého obytného domu v obci Sikenica, časti obce Jabloňovce, zomreli dvaja ľudia. Škodu na majetku vyčíslili na päťsto eur a príčinou požiaru bola neopatrnosť pri manipulácii s otvoreným ohňom.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X