Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected] / 0918 378 828
POLÍCIA: Rýchlostný maratón
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA Dopravná polícia poèas dopravno-preventívnej akcie Rýchlostný maratón, ktorá sa koná v 22 európskych štátoch združených v Medzinárodnej stavovskej organizácii TISPOL. Bratislava, 16. apríl 2015. Foto: SITA/ Robert Tappert
22. apríla 2015 Správy NitraIné od NitraDen.skLucia Bihuncová, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o ilustračná: SITA/AP

Polícia zverejnila výsledky Rýchlostného maratónu. Pozrite sa, na ktorom mieste skončil Nitriansky kraj

Nedávno sme vás informovali o Rýchlostnom maratóne. Išlo o dopravno-preventívnu akciu, pri ktorej polícia monitorovala úseky navrhnuté priamo obyvateľmi. Počas 24 hodín sa 16. a 17. apríla 2015 zameriavali policajti najmä na dodržiavanie maximálnej povolenej rýchlosti.

Podľa výsledkov, ktoré zverejnilo Prezídium PZ SR, najviac nezodpovedných vodičov bolo v Bratislavskom kraji (393). O niečo menej (370) ich evidoval Žilinský kraj. Trojku uzatvárajú vodiči Nitrianskeho kraja, 255 z nich prekročilo povolenú rýchlosť.V našom kraji dohliadalo na šoférov 68 policajtov. Na mieste udelili pokutu za prekročenie dovolenej rýchlosti 107 vodičom. Nezodpovední šoféri sa vyskytovali v obci i mimo nej. Mimo obce porušilo rýchlosť 20 vodičov, v obci až 235.Na diaľnici či rýchlostných cestách sa podľa zverejnených výsledkov nevyskytli žiadne porušenia. Okrem vodičov osobných motorových vozidiel si policajti posvietili aj na motocyklistov, dvaja z nich prekročili povolenú rýchlosť.

Zaevidované boli aj iné priestupky, ako telefonovanie za volantom či nezapnutý bezpečnostný pás. Takýchto priestupkov bolo v Nitrianskom kraji 24.Podľa štatistických ukazovateľov je prekročenie dovolenej rýchlosti druhou najčastejšou príčinou vzniku dopravných nehôd. Nedodržanie rýchlosti je zároveň hlavnou príčinou vzniku smrteľných dopravných nehôd. Hlavným cieľom akcie bolo upozorniť šoférov na fakt, že bezpečnosť dopravy je najmä v rukách účastníkov cestnej premávky.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X