Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
colníci, polícia, kotnrola
ilustračné: SITA
1. decembra 2015 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skTS, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Podľa colného úradu v kraji stúpa počet zákazov predaja a podnetov na zrušenie živnosti

Nitrianski colníci boli v treťom štvrťroku 2015 opäť akční. Z kontrol vyplýva, že porušenia týkajúce sa registračných pokladníc sú v Nitrianskom kraji stále problémom.

V treťom štvrťroku colníci pokračovali v kontrolách správneho používania elektronických registračných pokladníc (ERP), t. z. či sa riadne evidujú prijaté platby od zákazníkov do elektronických registračných pokladníc, či im následne predajcovia vydávajú pokladničný doklad, ktorý spĺňa náležitosti podľa zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice, ako aj ďalšie povinnosti vyplývajúce zo zákona o ERP.

Z dôvodu opakovaného porušenia zákona o elektronickej registračnej pokladnici uložili nitrianski colníci počas tretieho štvrťroka 2015 až v sedemnástich prípadoch sankciu zákazu predaja do 72 hodín. V štyroch prípadoch po trojnásobnom porušení zákona colníci podali návrh na odňatie živnostenského oprávnenia. Za zistené porušenia boli uložené pokuty rozhodnutím na mieste vo výške 58 250 eur.

Napriek neustále prezentovaným kontrolám ERP vykonávaných colníkmi vo všetkých oblastiach predaja tovaru či poskytovania služieb, sa počet porušení zákona o ERP drží stále na vysokej úrovni a počet opakovaných porušení dokonca stúpa. Dôsledkom týchto porušení sú následne opatrenia colných orgánov.

Najčastejšími porušením zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice v treťom štvrťroku 2015 bolo: nevydanie pokladničného dokladu po zaevidovaní tržby; nezaevidovanie tržby v elektronickej pokladnici; chýbajúce vyobrazenie vzorového pokladničného dokladu; nesprávne pomenovanie tovaru alebo služby na pokladničnom doklade.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X