Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mesto Ke¸marok rie¨i zlo¸itú dopravnú situáciu v meste výstavbou okru¸ných kri¸ovatiek. U¸ druhá vyrástla za jeden mesiac pod ¸elezni?nou stanicou. Náklady na jej výstavbu dosiahli takmer 4,8 mil. Sk (159 331 mil. ¤), z ?oho sumou 1,2 mil. Sk (39 832 ¤) prispelo mesto. V meste pribudnú onedlho ?al¨ie dve okru¸né kri¸ovatky pri ?ervenom evanjelickom kostole a pri futbalovom ¨tadióne. Ke¸marok, 12. november 2008.Foto: SITA/Rastislav Ov¨onkaKE´MAROK: Nová okru¸ná kri¸ovatka
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Mesto Kežmarok rieši zložitú dopravnú situáciu v meste výstavbou okružných križovatiek. Už druhá vyrástla za jeden mesiac pod železničnou stanicou. Náklady na jej výstavbu dosiahli takmer 4,8 mil. Sk (159 331 mil. €), z čoho sumou 1,2 mil. Sk (39 832 €) prispelo mesto. V meste pribudnú onedlho ďalšie dve okružné križovatky pri červenom evanjelickom kostole a pri futbalovom štadióne. Kežmarok, 12. november 2008. Foto: SITA/Rastislav Ovšonka KEŽMAROK: Nová okružná križovatka
9. augusta 2013 Správy NitraVýstavba a developerské projekty od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 ilustračné: SITA/AP

Pod Zoborom vznikla nová okružná križovatka, obyvatelia sú nespokojní!

Obyvatelia sú nespokojní, okružná križovatka podľa nich spomalila dopravu

NITRA 9. augusta – Pod amfiteátrom na Zobore v Nitre vznikla okružná križovatka. Jej zriadenie iniciovalo mesto Nitra. Podľa slov prednostu radnice Igora Kršiaka prišlo k zmene organizácie dopravy na križovatke ulíc Dolnozoborská – Svätourbanská „z dôvodu plynulosti a bezpečnosti cestnej premávky“. Investícia dosiahne 17-tisíc eur. Na agentúru SITA sa obrátili viacerí obyvatelia Zobora, ktorým sa zmena nepáči. „Cesta v tomto úseku je mimoriadne široká a prehľadná, nikdy tu neboli problémy s plynulosťou premávky. Tie vznikajú až teraz, keď je tu okružná križovatka, ktorá spomalila dopravu,“ povedal obyvateľ Zobora Roman. Podobný názor má aj Eva, ktorá týmto úsekom často prechádza. „Bola to snáď jedna z najprehľadnejších križovatiek v Nitre, kruhový objazd tu Zoborčanom roky nechýbal. Niekto si asi potreboval zarobiť,“ myslí si.

Podľa krajskej policajnej hovorkyne Renáty Čuhákovej bolo dôvodov na zmenu organizácie dopravy na tomto mieste hneď niekoľko: presnejšie zadefinovanie dopravného priestoru na odsadenej križovatke Dolnozoborská – Svätourbanská, zabezpečenie bezpečného odbočenia vozidiel vľavo a tiež zriadenie priechodov pre chodcov. Okružná križovatka má pôsobiť ako prvok upokojenia dopravy v blízkosti školských zariadení. „Na Okresnom dopravnom inšpektoráte Nitra nebola za sedem mesiacov roku 2013 na tejto križovatke evidovaná žiadna dopravná nehoda,“ informovala Čuháková. Zároveň potvrdila, že na problémy s plynulosťou cestnej premávky sa občania na inšpektoráte nesťažovali. Počas augusta a septembra tu namontujú obrubníky, vodiace koľajnice a vybudujú stredové ostrovčeky zo zámkovej dlažby. Pribudnú aj nové vodorovné a zvislé dopravné značenia.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X