Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kriz kalvarska kasalova.png
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
mapy.google.sk
23. júna 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Pod Kalváriou obnovia a zreštaurujú kamenný kríž

Mesto dá obnoviť a zreštaurovať kamenný kríž, ktorý sa nachádza na nároží ulíc Kalvárska a Kasalova v Nitre.

Práce, ktoré vykoná firma restART BA, s.r.o., zahŕňajú očistenie originálu od hrubých nečistôt (machy, plesne, sekundárne cementové tmely) mechanicky a chemicky.

Kríž prejde aj chemickou stabilizáciu kameňa a spevnením hmoty kameňa. Domodelujú sa absentujúce časti, ktoré budú korešpondovať s pôvodnou kamennou hmotou. Podľa zmluvy je v prácach zahrnutá aj retuš a farebné zjednotenie hmoty kameňa a hydrofobizácia celého povrchu. Povinnosťou zhotoviteľa je taktiež vyhotoviť dokumentáciu z priebehu prác.

Obnova a zreštaurovanie kríža má byť ukončené do 30. novembra 2016. Cena za práce je stanovená na 4.600 eur. „Zhotoviteľ zodpovedá za kvalitu predmetu zmluvy podľa všeobecne záväzných platných právnych predpisov v zmysle tejto zmluvy po stránke jeho úplnosti, prevádzkovej spôsobilosti a spoľahlivosti v záručnej dobe v dĺžke 24 mesiacov,“ uvádza zmluva.

Dodávateľ nie je platiteľom DPH a cena uvedená v zmluve je konečná, píše sa v dokumente, ktorý zverejnilo mesto Nitra.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X