Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Abortion Bush Abbott
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
An anti-abortion supporter holds a poster and sign as the group marches to the Texas Capitol during a Texas Rally for Life, Saturday, Jan. 24, 2015, in Austin, Texas. (AP Photo/Eric Gay)
11. apríla 2015 Správy Nitra od NitraDen.skNCZI, Lucia Bihuncová, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o. ilustračná: SITA/AP

Počet potratov v Nitrianskom kraji klesol, interupciu podstúpilo aj maloleté dievča

V uplynulom roku bolo na Slovensku zaznamenaných viac než 15 600 potratov. Vyplýva to zo štatistiky Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI).

Napriek vysokému číslu má počet potratov oproti minulým rokom klesajúcu tendenciu. Spontánnym potratom či umelým prerušeniam tehotenstva sa nevyhli ani ženy z Nitrianskeho kraja.V roku 2014 bolo v našom kraji zaznamenaných celkovo 2 240 potratov, z toho v 1 218 prípadoch išlo o umelé prerušenie tehotenstva.

Podľa zverejnených štatistík sa k takémuto ráznemu kroku odhodlala i jedna maloletá. Tento stav sa však zlepšuje, pretože v roku 2013 si nechali vziať dieťa až dve dievčatá vo veku do 14 rokov. Najviac potratov v našom kraji podstúpili slobodné ženy, naopak najmenej vdovy. Ako uvádzajú štatistiky NCZI, v Nitre prevažovali umelé prerušenia tehotenstva nad spontánnym potratmi. Z celkových 518 potratov išlo o spontánne len v 150 prípadoch.

Nitriansky kraj vedie v počte potratov žien, ktoré sú v reprodukčnom veku, za ním nasleduje Banskobystrický, Bratislavský a Trnavský kraj. Čo sa týka počtu umelých prerušení tehotenstva, náš kraj obsadil druhé miesto, na prvom boli ženy z Banskobystrického kraja. Napriek prvenstvu v nelichotivej štatistike sa stav celkového počtu potratov v Nitrianskom kraji zlepšuje. Oproti minuloročným 2 240 potratom, ich bolo v roku 2013 až 2 290. Do štatistík celkového počtu potratov boli zarátané i mimomaternicové tehotenstvá a iné potraty, ku ktorým patrí napríklad aj takzvaný zamĺknutý potrat.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X