Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20140903_133945_Otvorenie_noveho_sk_roka
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
4. septembra 2014 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sknitra.sk nitra.sk

Počas leta prešlo niekoľko základných a materských škôl rekonštrukciami

Nový školský rok sa začal na všetkých 14 základných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Nitry. Navštevovať ich bude viac ako šesťtisíc žiakov, z tohto počtu je približne 760 prvákov.

V Základnej škole kniežaťa Pribinu v Nitre nový školský rok slávnostne otvoril primátor Nitry Jozef Dvonč spolu s riaditeľkou tejto ZŠ Ivetou Mikovou. Vzhľadom na nepriaznivé počasie sa slávnostné otvorenie nemohlo uskutočniť na školskom dvore, preto sa k pedagógom, žiakom a ich rodičom prihovorili cez školský rozhlas.

„Sme v najstaršej základnej škole v meste, v ktorej počas prázdnin prebehla rekonštrukcia jedálne, elektrického vedenia a rozvodov vody. I keď ešte všetko nie je hotové, v spolupráci s pedagógmi vytvoríme všetky podmienky, aby škola čo najskôr fungovala v riadnom režime,“ uviedol primátor Jozef Dvonč a zaželal žiakom i učiteľom úspešný školský rok.

20140903_133948_Pribudla_nova_MS_na_Okanika
Primátor Jozef Dvonč zavítal aj do zrekonštruovanej MŠ na Ulici Ľ. Okánika, kde sa otvorili tri triedy.

Riaditeľka Iveta Miková taktiež poprosila rodičov a žiakov o trpezlivosť, pretože prvý týždeň nebude kvôli dokončovacím prácam v prevádzke školský klub ani školská jedáleň. ZŠ kniežaťa Pribinu navštevuje v tomto školskom roku 515 žiakov a do troch prvých tried nastúpilo 65 prvákov. Škola sa zameriava na výučbu cudzích jazykov – k anglickému, nemeckému a francúzskemu jazyku pribudla od septembra španielčina.

Primátor Jozef Dvonč zavítal aj do zrekonštruovanej MŠ na Ulici Ľ. Okánika, kde sa otvorili tri triedy. V minulosti sa kapacita tejto MŠ znižovala v dôsledku poklesu demografického vývoja a v uvoľnených priestoroch sídlilo Centrum pre seniorov. Primátor Dvonč vyjadril vysokú spokojnosť s priebehom rekonštrukčných prác a poďakoval sa rodičom, ktorí brigádnicky pomohli pri upratovaní priestorov MŠ.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X