Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Botanicka_zahrada_spu_kolaz_sita.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračná foto: SITA
27. mája 2016 Zaujímavosti od NitraDen.skSITA, © SITA 2016

Osem turistických zaujímavostí súťaží o titul naj atrakcia kraja, za tieto môžete hlasovať

Osem turistických zaujímavostí zabojuje tento rok v súťaži o najobľúbenejšiu atrakciu Nitrianskeho kraja. Už po siedmy raz ju vyhlásila Agentúra EPS. Súťaž sa začne 4. júna v rámci Festivalu chutí na Svätoplukovom námestí v Nitre a skončí sa 20. júla 2016.

Cieľom súťaže je zviditeľniť turistické atrakcie regiónu. Okrem pravidelných súťažiacich, ako sú Wellness Hotel Patince, Vadaš Thremal Resort Štúrovo, Rekreačné zariadenie Margita Ilona, Hotel Kaštieľ Mojmírovce, Botanická záhrada Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre a ThermalPark Nitrava v Poľnom Kesove, súťažia aj minuloročný víťaz Lodný Mlyn Kolárovo a novinka Pevnosť v Komárne.

Ako informoval Daniel Balko z Agentúry EPS, minulý rok obhájil svoje víťazstvo z predchádzajúceho roka Lodný mlyn Kolárovo, ktorému sa podarilo získať hlasy aj od zahraničných návštevníkov. Táto jedinečná technická pamiatka s najdlhším dreveným mostom v Strednej Európe sa vďaka súťaži zviditeľnila po celom Slovensku.

Prírodný areál - Plávajúceho Vodného mlyna sa nachádza neďaleko mesta Kolárovo.Areál leží na poloostrove,ktorého hranice tvoria toky Malého Dunaja a Váhu z jednej strany a mŕtveho ramena Malého Dunaja zo strany druhej.K ďalším pozoruhodnostiam tohoto územia a areálu patrí most pre peších s celodrevennou zastrešenou konštrukciou. Svojou dĺžkou 86 m sa radí medzi najdlhšie v Európe. Kolárovo, 22. apríl 2008. Foto: SITA/Martin Havran
SITAPrírodný areál - Plávajúceho Vodného mlyna sa nachádza neďaleko mesta Kolárovo.Areál leží na poloostrove,ktorého hranice tvoria toky Malého Dunaja a Váhu z jednej strany a mŕtveho ramena Malého Dunaja zo strany druhej.K ďalším pozoruhodnostiam tohoto územia a areálu patrí most pre peších s celodrevennou zastrešenou konštrukciou. Svojou dĺžkou 86 m sa radí medzi najdlhšie v Európe. Kolárovo, 22. apríl 2008. Foto: SITA/Martin Havran

„Tohtoročným prekvapením môže byť ThermalPark Nitrava, bývalý Thermalpark Poľný Kesov, ktorý prechádza veľkou rekonštrukciou s ambíciou stať sa najmodernejším termálnym areálom s wellness v Nitrianskom kraji, ale aj Pevnosť v Komárne, súčasť najväčšieho pevnostného systému v Strednej Európe,“ povedal Balko.

S cieľom vyjsť v ústrety zapojeným atrakciám a uľahčiť prístup k hlasovaniu zaviedla Agentúra EPS tento rok dve novinky. Hlasovacie lístky budú k dispozícii priamo v jednotlivých atrakciách a zároveň sa bude dať hlasovať na viacerých informačných portáloch v rámci celého kraja.

Od 11. júla do 20. júla budú môcť Nitrania a návštevníci mesta zároveň odovzdať vyplnené hlasovacie lístky aj v obchodnom centre Max v Nitre. Vyhrať budú môcť rôzne ceny, medzi ktorými sú víkendové pobyty, permanentky a rodinné vstupenky do atrakcií zapojených do súťaže.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X