Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
ILUASTRAÈNÉ: Kúpalisko
ilustračné: SITA NITRA: Nitrianske kúpalisko Nitrianske kúpalisko pod hradom, ktoré zahájilo sezónu a otvorilo brány pre na návštevníkov v sobotu 22. júna 2013. Nitra, 23. jún 2013. Foto: SITA/Martin Havran
12. marca 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Občan rozbieha petíciu za vyhlásenie referenda o odvolaní primátora Jozefa Dvonča

Obyvateľ Nitry Michal Ivan začne v najbližších dňoch so zbieraním podpisov pod petíciu za vyhlásenie miestneho referenda o odvolaní primátora Nitry Jozefa Dvonča. Oznámil to vo štvrtok 9. marca na mestskom zastupiteľstve pred poslancami aj primátorom.

Podľa neho koná Dvonč v rozpore so záujmami mesta. „Ja som presvedčený, že naše mesto – krajské, krásne a kedysi štvrté najväčšie na Slovensku si zaslúži lepšie a zodpovednejšie vedenie,“ tvrdí Michal Ivan, ktorý už v minulosti niekoľkokrát verejne vystúpil na mestskom zastupiteľstve a hovoril o svojich skúsenostiach s prevádzkovaním ihrísk na letnom kúpalisku a o zlej komunikácii s mestom.

Podľa zákona musí zastupiteľstvo vyhlásiť miestne referendum o odvolaní starostu alebo primátora v prípade, ak sa pod petíciu za vyhlásenie referenda podpíše aspoň 30 percent oprávnených voličov. Výsledky miestneho referenda sú platné, ak sa na ňom zúčastnila aspoň polovica oprávnených voličov a ak bolo rozhodnutie prijaté nadpolovičnou väčšinou platných hlasov.

Ivan je štatutárom občianskeho združenia 1. ABC Nitra, ktoré prevádzkovalo plážový volejbal na kúpalisku. „Už len na štyroch zasadnutiach mestského zastupiteľstva, na ktorých som od septembra 2016 vystúpil, sme boli svedkami, ako si náš pán primátor vymýšľal, zavádzal, ohýbal rokovací poriadok. Primátor doteraz nevysvetlil, prečo sa mesto Nitra rozhodlo silou-mocou, bez obstojného argumentu, zmeniť prevádzkovateľa ihrísk na kúpalisku,“ uviedol Ivan.

Ako dodal, za 6,5 roka prevádzky si nepamätá jedinú námietku či požiadavku mesta, majetok mesta, naopak, prevádzkovateľ podľa neho zhodnotil o vyše 47-tisíc eur. Aby išiel príkladom a ukázal, „čo to znamená nebáť sa a nerezignovať“, rozhodol sa začať zbierať podpisy pod petíciu za vyhlásenie miestneho referenda o odvolaní primátora. Dvonč na Ivanove slová reagoval, že na zbieranie podpisov má právo, „ale pokiaľ sa to bude týkať mojej osobnej cti, počítajte, že sa budem logicky brániť.“

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X