Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
APNr_104
2. júla 2014 Správy Nitra od NitraDen.skPetra Struková, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o pha.sk

O výstavbu nitrianskeho akvaparku prejavil záujem investor z Prahy

Na výzvu týkajúcu sa verejno-súkromného partnerstva, v ktorej mesto Nitra hľadalo investora na akvapark, zareagovala len jedna firma.

Prednosta radnice Igor Kršiak nám povedal, že ponuku predložila firma COS Československá obchodní, s.r.o., ktorá má sídlo v Prahe. „Firma splnila podmienky výzvy a predložila aj referenčný zoznam inžinierskych stavieb, ktoré realizovala,“ uviedol Kršiak.

APNr_107

Prednosta nás tiež informoval, že uchádzač predložil architektonické riešenie akvaparku od projektantskej firmy, ktorá mestu svoj návrh predstavila pred istým časom. Ide o návrh akvaparku, ktorý sme zverejnili už v marci.

Autormi tohto riešenia sú banskobystrickí architekti Martin Paulíny a Branislav Hovorka a podľa prednostu tento istý návrh predložila aj spoločnosť COS Československá obchodní, s.r.o. Vyhodnocovacia komisia odporučila, aby primátor uvedenú firmu oslovil na rokovanie o podmienkach realizáce a finančného plánu. Následne bude materiál predložený do mestského zastupiteľstva.

Akvapark by mal vyrásť v areáli nitrianskeho kúpaliska na Sihoti. Podľa vypracovaného architektonického návrhu by v areáli akvaparku malo byť niekoľko toboganov, šmykľaviek, veľký bazén určený na relax, detský bazén a plavecký 50-metrový bazén. Vnútorné prízemné priestory by malo tvoriť fitnes, sauny, kaviareň a bar a tiež bazénová hala. V nej bude bazén s umelými vlnami, ďalší plavecký bazén, relaxačný bazén s kruhovou riekou a tiež niekoľko toboganov a vírivých bazénov.

APNr_101

Na prvom poschodí budovy, ktorá by mala byť v strede areálu, sa plánuje vybudovanie šatní, hygienických zariadení, ale budú tu aj fínske sauny a welness centrum. Druhé poschodie bude tvorené proteínovým barom, reštauráciou, fitnes, priestormi pre športové masáže a regeneráciu. Okrem toho tu má sídliť športový lekár a technické zázemie akvaparku.

Práce na akvaparku by sa mali začať už po skončení tohtoročnej sezóny a areál kúpaliska sa bude rozširovať. Väčšina objektov bude zbúraná a na ich mieste vzniknú nové. Z bazénov mestského kúpaliska by mal v akavaparku zostať len 50-metrový plavecký bazén. Parkovanie bude zabezpečené pred areálom kúpaliska, kde sa plánuje rozšírenie súčasných parkovacích priestorov.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X