Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nitra hrad
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: © NitraDen.sk
11. júna 2015 Správy Nitra od NitraDen.skSITA, © SITA 2015

NSK poskytne dotácie na obnovu národných kultúrnych pamiatok

Nitriansky samosprávny kraj (NSK) poskytne dotácie na obnovu a opravu národných kultúrnych pamiatok, ktoré sa nachádzajú na jeho území.

Dotácie na rok 2015 boli schválené krajskými poslancami na 15. riadnom zasadnutí Zastupiteľstva NSK, ktoré sa konalo 25. mája tohto roka. Celková suma, ktorá bola schválená, je v hodnote 33 000 eur.

NSK vyhovelo sedemnástim uchádzačom z dvadsiatich. Tri žiadosti, ktoré boli vyradené, nespĺňali podmienky všeobecne záväzného nariadenia. V rámci Nitry boli dotácie poskytnuté dvom subjektom.

Dotáciu vo výške 2 900 eur dostala Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre. Žiadala ju na komplexnú obnovu spojovacej chodby „A“, spájajúcej 3 schodiskové trakty a 7 posluchární, ktoré sa nachádzajú v jej areáli.

Druhým žiadateľom z Nitry, ktorému bola schválená dotácia, je Rímskokatolícka cirkev – Biskupstvo Nitra. Financie vo výške 2 500 eur budú použité na Nitriansky hrad, konkrétne na komplexnú obnovu severozápadnej časti ohradného múru.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X