Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Sviatok všetkých svätých, cintorín
ilustračné: SITA
23. júna 2014 Správy NitraVýstavba a developerské projekty od NitraDen.sknitra.sk, Petra Struková © NitraDeň.sk, iDen Media s.r.o. Titulná: ilustračná SITA/AP, v texte: enviroportal.sk

Nový cintorín na Chrenovej už má stavebné povolenie. Poskytne viac ako 2 500 hrobových miest.

V marci sa začalo s prácami na novom cintoríne, ktorý bude vybudovaný v časti Chrenová – Selenec.

Nový cintorín by mal na okraji Nitry vyrásť do konca roka 2016 a jeho celková rozloha by mala predstavovať 16 869,16 m2. Celá plocha cintorína bude rozdelená do dvanástich sektorov, ktoré budú oddelené cestami a chodníkmi. Sektory sa budú odlišovať usporiadaním aj charakterom, keďže niektoré budú určené pre detské hroby, iné pre urny či dvojhroby.

V areáli cintorína bude vybudovaný jednopodlažný objekt s obradnou sieňou, mobiliár, osvetlenie a bude tu vysadená zeleň.

Horizon33_2014-6-23_12-47-14

Nový cintorín poskytne celkovo 2 525 hrobových miest a jeho súčasťou budú lavičky, fontánky s pitnou vodou, informačná tabuľa a smetné koše. Cintorín bude mať aj parkovisko, ktoré by malo poskytnúť 21 parkovacích miest.

Urbanistický plán cintorína Chrenová – Selenec:

Horizon33_2014-6-23_12-49-7

V súčasnosti je už vybudovaná prístupová cesta smerujúca z Levickej cesty popri rodinných domoch a obratisku autobusov MHD. Tento rok by mala byť tiež vybudovaná vodovodná prípojka, vstupná brána a odvodnenie.

Nový cintorín by mal vyriešiť problémy s nedostatkom hrobových miest na nitrianskych cintorínoch.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X