Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Amazon Kindle
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
The new "Mayday" button is shown with an icon that features a question mark and the word "Help," on the screen of a new Amazon Kindle HDX tablet computer, Tuesday, Sept. 24, 2013, in Seattle. Amazon's new tablets feature the button, which lets a user summon live free technical support right on their device to help with operational questions or access to books, movies, songs or other media. (AP Photo/Ted S. Warren)
18. októbra 2013 Správy Nitra od NitraDen.skTASR Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona ilustračné: SITA/AP

NOVÉ ZÁMKY: Predškoláci v materských školách sa učia pracovať s tabletom!

Nové Zámky 18. októbra – Všetci novozámockí predškoláci sa budú v materských školách učiť pracovať s tabletom. Mesto Nové Zámky v spolupráci s troma novozámockými firmami zakúpilo 150 tabletov, ktoré rovnomerne rozdelilo medzi sedem materských škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta. Hodnota jedného je zhruba 230 eur, dodávateľ podporil zámer mesta tým, že tablety predal za výrobné náklady. Tie uhradili firmy z dvoch percent venovaných daní. „Realizácia tohto pilotného projektu je dôkazom toho, že na Slovensku sa dá digitalizovať aj bez štátnych dotácií či eurofondov,“ skonštatoval prednosta Mestského úradu Nové Zámky Peter Ágh.
Projekt vznikol v rámci iniciatívy Smart City Nové Zámky, ktorej cieľom je zavedenie progresívnych IT technológií do miestnej samosprávy. Každá škôlka v rámci projektu dostala 20 tabletov, desať zostalo ako rezerva, ktorá je určená na výmenu poškodených či nefunkčných tabletov. Aplikácie pre tablety pripravila pre predškolákov banskobystrická firma, ktorá ich prispôsobila veku detí. „V podstate všetko, čo sa učia predškoláci v materskej škole, budú mať v digitalizovanej forme. Základy písania, počítania, jednoduché anglické slovíčka. Ide o to, aby sa deti naučili ovládať tablety, aby boli pripravené na výučbu informatiky na základných školách,“ povedal Ágh. Dieťa sa bude práci s tabletom venovať v materskej škole denne zhruba 15 minút.
Mesto chce aj v budúcnosti pokračovať v elektronizácii škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. V súčasnosti je každá škola napojená na optickú sieť, v priebehu dvoch až troch rokov by mal mať každý žiak tablet. V Nových Zámkoch navštevuje základné školy zhruba 4500 detí. „Chceme dosiahnuť, aby všetky zošity nahradil tablet, v ktorom by mal žiak uložené všetky poznámky.  Ak by sa štátu podarilo digitalizovať aj učebnice, žiaci by namiesto ťažkých školských aktoviek nosili do školy jeden tablet,“ skonštatoval Ágh.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X