Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Amazon Kindle
The new "Mayday" button is shown with an icon that features a question mark and the word "Help," on the screen of a new Amazon Kindle HDX tablet computer, Tuesday, Sept. 24, 2013, in Seattle. Amazon's new tablets feature the button, which lets a user summon live free technical support right on their device to help with operational questions or access to books, movies, songs or other media. (AP Photo/Ted S. Warren)
24. októbra 2013 Správy Nitra od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 ilustračné: SITA/AP

NOVÉ ZÁMKY: Deti v siedmich mestských škôlkach dostali tablety

Kúpa 150 tabletov je súčasťou projektu Smart City Nové Zámky, v rámci ktorého sa mesto snaží prispieť k rozvoju digitálnych zručností detí v predškolských a školských zariadeniach

NITRA 24. októbra – Deti v siedmich mestských materských školách v Nových Zámkoch dostali tablety. Kúpa 150 tabletov je súčasťou projektu Smart City Nové Zámky, v rámci ktorého sa mesto snaží prispieť krozvoju digitálnych zručností detí vpredškolských aškolských zariadeniach. Projekt nestál samosprávu ani cent, financujú ho viaceré firmy. „Aj takýmto zaujímavým spôsobom chceme už vranom veku detí prispievať krozvoju ich zručností aschopností azároveň ich tak postupne pripravovať na neskoršie štúdium na základných školách,“ povedal primátor Gejza Pischinger.

Deti môžu tablety využívať len pod dozorom vyškolených učiteľov vpriestoroch škôlok, domov si ich brať nemôžu. Vkaždom tablete je nainštalovaná aplikácia, ktorú vytvorila banskobystrická firma špeciálne pre potreby projektu. Obsahuje náučné informácie pre deti, ktoré ich hravou formou pripravujú na predmety na prvom stupni základných škôl. Mesto Nové Zámky chce v v elektronizácii škôl pokračovať aj v budúcnosti. Cieľom je, aby školáci nemuseli nosiť ťažké učebnice a zošity.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X