Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Cesta vystavba pixabay.jpg
Foto: ilustračné, pixabay.com

Nitriansky kraj zmodernizuje dôležitú dopravnú spojnicu, rekonštrukcia bude stáť približne 8,6 milióna eur

Podľa projektovej dokumentácie na 33-kilometrovom úseku vymenia asfaltový povrch.

Nitriansky samosprávny kraj chystá rekonštrukciu cesty Bajč – Štúrovo. Celková dĺžka modernizovanej cesty je 38 kilometrov. Podľa projektovej dokumentácie na 33-kilometrovom úseku vymenia asfaltový povrch.

Predpokladaná cena rekonštrukcie bola vyčíslená na 8,6 milióna eur, vyhlásené verejné obstarávanie ju môže znížiť. Kraj počíta v tomto prípade s financovaním z eurofondov.

Cesta II/509 tvorí dôležitú dopravnú spojnicu medzi obcou Bajč a mestom Štúrovo, prechádza cez intravilán obcí Bajč, Pribeta a Gbelce.

V súčasnosti je stavebno-technický stav cesty a jej vybavenia ovplyvnený viacerými bodovými nedostatkami ako narušené vrstvy krytu vozovky, nespevnené krajnice narušené eróziou a nedostatočnou šírkou, zanesené cestné priekopy, chýbajúce vodiace a bezpečnostné zariadenia, autobusové zastávky bez spevnených nástupných plôch,“ píše sa v projektovej dokumentácii k rekonštrukcii.

Investícia Nitrianskeho samosprávneho kraja rieši zlepšenie všetkých rozhodujúcich parametrov cesty. Okrem výmeny asfaltového povrchu budú spevnené krajnice, pribudnú bezpečnostné prvky, vymenené a doplnené bude tiež dopravné značenie.

Keďže časť cesty prechádza cez chránené vtáčie územie Dolné Považie, stavebné práce v tomto úseku budú prebiehať mimo obdobia, v ktorom tu hniezdi chránené vtáctvo. S výrubom drevín ani s iným vážnym zásahom do prírody projekt neráta.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X