Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vianocne mesto 6
ilustračné: © NitraDen.sk
22. novembra 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

V nitrianskom Vianočnom mestečku budú dohliadať na bezpečnosť aj pracovníci strážnej služby

O bezpečnosť v rámci Vianočného mestečka v Nitre sa budú starať pracovníci strážnej služby Ligas, vyplýva to zo zmluvy, ktorú mesto zverejnilo na svojej stránke.

Strážna služba predložila mestu cenovú ponuku dňa 16. novembra 2016, na základe ktorej bola uzatvorená zmluva. Podľa nej SBS-ka odpracuje 910 hodín minimálne dvomi pracovníkmi. Stane sa tak v dňoch 21. novembra 2016 až 30. decembra 2016.

Pracovníci SBS-ky postrážia Vianočné mestečko aj počas prvých dní nového roka, a to od 1. januára 2017 do 2. januára 2017.

Ako uvádza zmluva, predmetom stráženia je 33 stánkov, pódium s prestrešením, elektrické rozvodové skrine a elektrické rozvody, tri chemické WC, Betlehem s výzdobou, remeselnícke stoly, štyri stánky – pagody, jedálenské stoly, elektricka výzdoba na stánkoch, malá tribúna, výzdoby z čečiny na stánkoch, veľký vianočný strom s výzdobou a smetné nádoby.

Strážnej službe Ligas zo zmluvy vyplýva, že je povinná strážiť majetok mesta tak, aby sa zabránilo jeho poškodeniu, zničeniu, zneužitiu či rozkrádaniu.

Pracovníci majú byť podľa zverejneného dokumentu vystrojení základnými technickými prostriedkami tak, aby boli vytvorené podmienky pre bezchybný a dôsledný výkon strážnej služby. „Obchádzková činnosť vo Vianočnom mestečku musí byť prepojená na centrálny pult,“ píše sa v dokumente.

Mesto za služby SBS-ky zaplatí 4.695,60 eur vrátane DPH, pričom dodávateľ bude fakturovať v decembri 2016. „Celková fakturovaná suma nesmie prekročiť finančný limit uvedený vo výzve do verejného obstarávania,“ spresňuje zmluva.

Podľa cenovej ponuky, ktorú SBS-ka zaslala mestu, bude každý pracovník vybavený jednotnou uniformou s označením a služobným preukazom, plynovým sprejom, obuškom, putami, baterkou a rádiostanicou alebo mobilným telefónom.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X