Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
nehoda, hasiči, polícia
ilustračné: SITA ILUSTRAÈNÁ SNÍMKA - Použitie hydraulickej techniky pomocou pri simulovanej dopravnej nehode, pomocou ktorej hasièi vyslobodzujú zakliesnené osoby v automobiloch. Prešov, 10. január 2012. Foto: SITA/Viktor Zamborský
6. apríla 2016 Správy NitraKrimi od NitraDen.skKR HaZZ v Nitre, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Nitrianski hasiči sú v strehu. Pozrite sa, kde všade museli zasahovať počas uplynulých dní

Nitrianski hasiči musia byť neustále v strehu. Okrem leteckej nehody, ktorá sa stala uplynulý víkend, riešili aj iné menšie zásahy.

Dňa 1. apríla pred dvadsiatou prvou hodinou bol ohlásený technický zásah. Išlo o otvorenie osobného automobilu na Radlinského ulici v Nitre. Zasahovať prišli štyria príslušníci z hasičskej stanice v Nitre s jednou technikou. Príslušníci otvorili vozidlo pomocou zámočníckeho náradia.

O deň neskôr (2. apríla) bol po deviatej hodine ohlásený ďalší technický zásah. Tento raz išlo o vytečené prevádzkové kvapaliny na vozovke, ktorá sa nachádza na Štúrovej ulici v Nitre. Zasahovali dvaja príslušníci z hasičskej stanice v Nitre s jednou technikou. V ten istý deň museli nitrianski hasiči riešiť aj iný technický zásah. Po sedemnástej hodine dostali hlásenie – otváranie bytu na Spojovacej ulici v Nitre. Zasahovali traja príslušníci hasičského zboru s jednou technikou za spolupráce majiteľa bytu.

Najväčším zásahom počas soboty (2. apríla) bola letecká nehoda bezmotorového lietadla (vetroňa) na Jazernej ulici v Nitre. Po trinástej hodine zasahovalo až deväť príslušníkov Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Nitre so štyrmi kusmi techniky. Príslušníci stabilizovali vetroň, ktorý pristál na streche rodinného domu a zložili ho na verejnú komunikáciu. Následne asistovali pri jeho rozložení a naložení na príves. Zachytený padák, pomocou ktorého pilot vyskočil z vetroňa, zložili príslušníci zo stromu. Na mieste boli aj príslušníci Policajného zboru SR, záchrannej zdravotnej služby a nechýbala ani letecká inšpekcia.

V nedeľu (3. apríla) bol po ôsmej hodine ohlásený technický zásah – nalomený konár v Dolných Krškanoch. Zasahovali piati príslušníci z hasičskej stanice Nitra s jednou technikou. Na pomoc im prišiel aj člen kynologického klubu. Po sedemnástej hodine sa hasiči presunuli do Dolných Lefantoviec. Na štátnej ceste č. II/593 sa stala dopravná nehoda osobného motorového vozidla a motocykla so zranením. Okrem piatich príslušníkov z nitrianskej hasičskej stanice zasahovali aj príslušníci Policajného zboru SR, leteckej záchrannej služby a záchrannej zdravotnej služby. V tento deň mali hasiči z Nitry aj ďalší zásah pri dopravnej nehode. Pred devätnástou hodinou bola totižto ohlásená dopravná nehoda dvoch osobných motorových vozidiel so zranením na Štúrovej ulici v Nitre. Na miesto boli vyslaní štyria hasiči s jednou technikou, prítomní boli aj príslušníci Policajného zboru SR a záchrannej zdravotnej služby.

Ani začiatok nového týždňa sa nezaobišiel bez zásahov. V pondelok (4. apríla) bol pred jednou hodinou ráno ohlásený bližšie nešpecifikovaný požiar. Ten mal byť v rodinnom dome v časti Kynek. Zasahovali piati príslušníci z hasičskej stanice v Nitre s jednou technikou. Prieskumom však bolo zistené, že išlo o planý poplach. V tento deň bol pred osemnástou hodinou ohlásený ďalší požiar. Išlo o suchý porast na Vinohradnej ceste v Čechynciach. Zasahovali piati príslušníci z hasičskej stanice v Nitre s jednou technikou, s ktorou požiar uhasili.

V utorok (5. apríla) zasahovali štyria nitrianski hasiči s jednou technikou. Po polnoci bol ohlásený technický zásah – otváranie bytu na ulici Kozmonautov v Nitre. Byt bol sprístupnení cez balkón, s hasičmi spolupracoval Policajný zbor SR.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X