Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
nehoda, hasiči, polícia
ilustračné: SITA ILUSTRAÈNÁ SNÍMKA - Použitie hydraulickej techniky pomocou pri simulovanej dopravnej nehode, pomocou ktorej hasièi vyslobodzujú zakliesnené osoby v automobiloch. Prešov, 10. január 2012. Foto: SITA/Viktor Zamborský
6. apríla 2016 Správy NitraKrimi od NitraDen.skKR HaZZ v Nitre, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Nitrianski hasiči sú v strehu. Pozrite sa, kde všade museli zasahovať počas uplynulých dní

Nitrianski hasiči musia byť neustále v strehu. Okrem leteckej nehody, ktorá sa stala uplynulý víkend, riešili aj iné menšie zásahy.

Dňa 1. apríla pred dvadsiatou prvou hodinou bol ohlásený technický zásah. Išlo o otvorenie osobného automobilu na Radlinského ulici v Nitre. Zasahovať prišli štyria príslušníci z hasičskej stanice v Nitre s jednou technikou. Príslušníci otvorili vozidlo pomocou zámočníckeho náradia.

O deň neskôr (2. apríla) bol po deviatej hodine ohlásený ďalší technický zásah. Tento raz išlo o vytečené prevádzkové kvapaliny na vozovke, ktorá sa nachádza na Štúrovej ulici v Nitre. Zasahovali dvaja príslušníci z hasičskej stanice v Nitre s jednou technikou. V ten istý deň museli nitrianski hasiči riešiť aj iný technický zásah. Po sedemnástej hodine dostali hlásenie – otváranie bytu na Spojovacej ulici v Nitre. Zasahovali traja príslušníci hasičského zboru s jednou technikou za spolupráce majiteľa bytu.

Najväčším zásahom počas soboty (2. apríla) bola letecká nehoda bezmotorového lietadla (vetroňa) na Jazernej ulici v Nitre. Po trinástej hodine zasahovalo až deväť príslušníkov Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Nitre so štyrmi kusmi techniky. Príslušníci stabilizovali vetroň, ktorý pristál na streche rodinného domu a zložili ho na verejnú komunikáciu. Následne asistovali pri jeho rozložení a naložení na príves. Zachytený padák, pomocou ktorého pilot vyskočil z vetroňa, zložili príslušníci zo stromu. Na mieste boli aj príslušníci Policajného zboru SR, záchrannej zdravotnej služby a nechýbala ani letecká inšpekcia.

V nedeľu (3. apríla) bol po ôsmej hodine ohlásený technický zásah – nalomený konár v Dolných Krškanoch. Zasahovali piati príslušníci z hasičskej stanice Nitra s jednou technikou. Na pomoc im prišiel aj člen kynologického klubu. Po sedemnástej hodine sa hasiči presunuli do Dolných Lefantoviec. Na štátnej ceste č. II/593 sa stala dopravná nehoda osobného motorového vozidla a motocykla so zranením. Okrem piatich príslušníkov z nitrianskej hasičskej stanice zasahovali aj príslušníci Policajného zboru SR, leteckej záchrannej služby a záchrannej zdravotnej služby. V tento deň mali hasiči z Nitry aj ďalší zásah pri dopravnej nehode. Pred devätnástou hodinou bola totižto ohlásená dopravná nehoda dvoch osobných motorových vozidiel so zranením na Štúrovej ulici v Nitre. Na miesto boli vyslaní štyria hasiči s jednou technikou, prítomní boli aj príslušníci Policajného zboru SR a záchrannej zdravotnej služby.

Ani začiatok nového týždňa sa nezaobišiel bez zásahov. V pondelok (4. apríla) bol pred jednou hodinou ráno ohlásený bližšie nešpecifikovaný požiar. Ten mal byť v rodinnom dome v časti Kynek. Zasahovali piati príslušníci z hasičskej stanice v Nitre s jednou technikou. Prieskumom však bolo zistené, že išlo o planý poplach. V tento deň bol pred osemnástou hodinou ohlásený ďalší požiar. Išlo o suchý porast na Vinohradnej ceste v Čechynciach. Zasahovali piati príslušníci z hasičskej stanice v Nitre s jednou technikou, s ktorou požiar uhasili.

V utorok (5. apríla) zasahovali štyria nitrianski hasiči s jednou technikou. Po polnoci bol ohlásený technický zásah – otváranie bytu na ulici Kozmonautov v Nitre. Byt bol sprístupnení cez balkón, s hasičmi spolupracoval Policajný zbor SR.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X