Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
IMG_0385
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
24. marca 2015 Správy NitraKrimi od NitraDen.skColný úrad Nitra, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o. Colný úrad Nitra

Nitrianski colníci zaistili fejkové náušnice za 23-tisíc eur

Nitrianski colníci zaistili na domácom trhu za posledné dva roky viac ako 25 000 kusov tovaru, pri ktorom sa zistilo podozrenie, že ide o „fejky“. Pri jednom z posledných prípadov v jednej z nitrianskych obchodných prevádzok zaistili aj 79 párov dámskych náušníc v hodnote viac ako 23 000 eur.  

Počas rokov 2013 a 2014 zaistili nitrianski colníci na domácom trhu SR viac ako 25 000 kusov výrobkov, u ktorých vzniklo podozrenie z porušovania práv duševného vlastníctva. Najčastejšie boli zaistené napodobeniny toaletných vôd (10 284ks), textilných výrobkov (9 186 ks), obuvi (1961 ks), pracích prostriedkov (2 784 balení), viac ako 500 ks iného tovaru (kabelky, hodinky, mobilné telefóny či pamäťové karty).   Škoda, ktorá by držiteľom práv k ochrannej značke vznikla predajom falzifikátov, sa odhaduje na viac ako milión eur.

Ako nás informoval hovorca colníkov Stanislav Pacher, počas jednej z posledných kontrol v nitrianskej obchodnej prevádzke colníci zaistili 79 párov dámskych náušníc, ktoré vykazovali znaky „fejkového“ tovaru. Držiteľ práva vo svojom vyjadrení uviedol, že sa jedná o napodobeniny a nakoľko držiteľ tovaru svoje stanovisko colnému úradu v stanovenej lehote nezaslal, tovar bude zničený pod dohľadom colníkov. Jeho hodnotu držiteľ práva vyčíslil na viac ako 23 000 eur.

Nakoľko v zmysle národnej legislatívy v oblasti ochrany práv duševného vlastníctva sú colné orgány oprávnené a teda aj povinné zabezpečovať opatrenia smerujúce proti porušovaniu práva ich jednotlivých držiteľov nielen pri dovoze, vývoze a tranzite tovaru medzi EÚ a tretími krajinami, ale aj na vnútornom trhu v SR,  vykonávajú nitrianski colníci pravidelné kontroly tovaru v rôznych obchodných prevádzkach, ale aj na tržniciach, na  rôznych predajných podujatiach, a samozrejme aj na cestách pri preprave tovaru v rámci územia EÚ.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X