Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
COLNÍCI: Zaistené fejky pred Vianocami
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Nitrianski colníci poèas decembra zaistili viac ako 21-tisíc kusov fejkov. Okrem textilných výrobkov to boli aj kuchynské krájaèe, hraèky, toaletné vody, strihaèe na vlasy, bižutéria, ale aj 240 kusov ruèných posilòovacích strojov. Bratislava, 23. december 2014. Foto: SITA/CÚ Nitra
23. decembra 2014 Správy NitraKrimi od NitraDen.skSITA, © SITA 2014 SITA

Nitrianski colníci pred Vianocami zaistili tisíce fejkov!

Škoda, ktorá by držiteľom práv k ochrannej značke vznikla predajom falzifikátov, sa odhaduje na viac ako milión eur

Nitrianski colníci počas decembra zaistili viac ako 21-tisíc kusov fejkov. Okrem textilných výrobkov to boli aj kuchynské krájače, hračky, toaletné vody, strihače na vlasy, bižutéria, ale aj 240 kusov ručných posilňovacích strojov. Škoda, ktorá by držiteľom práv k ochrannej značke vznikla predajom falzifikátov, sa odhaduje na viac ako milión eur. Osobám, ktoré tovar uvádzali na trh, hrozí za porušenie predpisov prepadnutie tovaru a pokuta alebo zničenie tovaru pod dohľadom colníkov. Informoval hovorca Colného úradu Nitra Stanislav Pacher.

COLNÍCI: Zaistené fejky pred Vianocami

Nitrianski colníci zaistili tovar na viacerých miestach. Na pobočke v Nitre a v Nových Zámkoch zaistili tovar dovážaný z Číny, ktorý bratislavská obchodná spoločnosť a dovozca z Maďarska chceli umiestniť na slovenský a maďarský trh. Textilné výrobky určené na predaj v Česku zaistili colníci zo Štúrova pri cestnej kontrole.

COLNÍCI: Zaistené fejky pred Vianocami

Vzhľadom na charakter zaisteného tovaru ho podľa Pachera nebude pravdepodobne možné poskytnúť na charitatívne účely a bude musieť byť zničený pod dohľadom colníkov. „Taktiež je potrebné upozorniť na skutočnosť, že neoriginálne výrobky môžu byť zdraviu škodlivé, keďže neprechádzajú riadnym testovaním a preverením na obsah škodlivých chemických látok, ktoré majú nepriaznivý vplyv na ľudský organizmus alebo životné prostredie a taktiež môžu svojim používaním spôsobiť poškodenie zdravia spotrebiteľov, ktorí si takéto falzifikáty kúpili,“ ukončil.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X