Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Stefanikova.png
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
maps.google.com
28. októbra 2016 Správy NitraVýstavba a developerské projekty od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

V Nitre pribudne ďalšie parkovisko, tentoraz sa môžu tešiť obyvatelia časti Staré mesto

V Nitre postupne pribúdajú parkovacie miesta, výnimkou nebude ani časť Staré mesto. Mesto dá vybudovať parkovisko na Štefánikovej.

V blízkej dobe pribudne na Štefánikovej 116-118 parkovisko, podľa zverejnenej zmluvy ho vybuduje firma Pánis, s.r.o. Stane sa tak na základe cenovej ponuky, ktorú firma doručila mestu 10. augusta tohto roka.

S prácami sa má začať do troch dní od účinnosti zmluvy, pričom parkovisko má byť hotové do 30. novembra 2016.

Cena za zhotovenie predmetného diela sa vyšplhala na sumu 14.161,47 eur bez DPH. Po prirátaní dane, ktorá predstavuje 2.832,29 eur, bude celková suma za parkovisko takmer 17-tisíc eur (16.993,76 eur).

„Cena obsahuje všetky náklady a zisk zhotoviteľa, nevyhnutné k riadnemu a včasnému zrealizovaniu diela. Rovnako tak cena obsahuje aj predpokladané náklady vzniknuté vývojom cien v národnom hospodárstve a to až do doby ukončenia diela podľa zmluvy. Rozpočet prác spracovaný zhotoviteľom je súčasťou zmluvy. Slúži k preukázaniu objemu vykonaných prác a kvalitatívneho obsahu prác,“ informuje zverejnený dokument.

Ako pri iných dielach, aj v tomto prípade platí, že záruka na parkovisko je 24 mesiacov, pričom začína plynúť dňom nasledujúcim po dni prevzatia diela.

„Zmluvné strany sa zaväzujú riešiť spory vyplývajúce z tejto zmluvy obligátne formou zmieru prostredníctvom štatutárnych zástupcov zmluvných strán. V prípade, že spor nevyrieši zmierom, je oprávnená hociktorá zo zmluvných strán požiadať o rozhodnutie sporu príslušný obchodný súd,“ dopĺňa zmluva.

Podľa cenovej ponuky, ktorú firma Pánis doručila mestu, budú práce zahŕňať nasledovné úkony: odstránenie asfaltového povrchu, odkopávky a prekopávky, vodorovné premiestnenie po spevnenej ceste, založenie parkového trávnika výsevom, úprava pláne v zárezoch v hornine, rozprestretie ornice na svahu so sklonom, zhotovenie podkladu cementom, uloženie podkladu zo štrkodrviny a kladenie betónových dlaždíc.

Do rozpočtu necelých 17-tisíc eur je zarátané aj osadenie dočasného dopravného značenia, osadenie a montáž cestnej zvislej dopravnej značky a stĺpika, preloženie konštrukcie určenej na prášenie kobercov, preloženie sušiakov na bielizeň či osadenie chodníkového obrubníka, ktorý bude z betónu.

Na mieste, kde sa vybuduje parkovisko, je v súčastnosti aj desiatka stromov alebo kríkov a iná zeleň. Pre výstavbu parkoviska ich budú musieť zrejme odstrániť.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X