Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plagat aj s programom_upr.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
1. mája 2017 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skPR, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Nitránsky rínek sa koná už onedlho, prinesie množstvo umelcov a zaujímavých aktivít

(PR článok) – Myšlienke zorganizovania podujatia predchádzala úvaha o tom, že nám v meste chýba priestor, ktorý by ľudí spájal a zároveň oživil námestie a pešiu zónu v Nitre. Zámerom Nitránskeho rínku  je poskytnúť obyvateľom a návštevníkom mesta možnosť kúpiť to, čo v bežných obchodných sieťach nedostanú, tiež možnosť si vychutnať vystúpenia umelcov, o ktorých možno ešte nepočuli alebo diskutovať o zaujímavých témach.

Nitra je krásne mesto a zaslúži si vytvoriť priestor, kde by sa ľudia stretávali, zároveň by to bol priestor na podporu a propagáciu malých remeselníkov, umelcov, tvorcov, malovýrobcov potravín, farmárov a pestovateľov,  hudobníkov, mladých kapiel, divadelníkov, tanečníkov a rôzne iné formy umeleckých zoskupení.

Chceme ukázať, že nie je len povinnosťou mesta organizovať kultúrne akcie, ale aj obyvatelia môžu priložiť ruku k dielu a dokázať svojou aktivitou pozdvihnúť kultúrny a spoločenský život v Nitre, zhodnotil v krátkosti svoj organizátorský prístup Pavol Obertáš, štatutár občianskeho združenia Nitrafiesta.

Jarný Nitránsky rínek, ktorý sa uskutoční 27. mája na Svätoplukovom námestí, sme pojali vo väčšom formáte. Po minuloročnej spolupráci s Marekom Štrbom, zakladateľom portálu Podporme remeslá na Slovensku, totiž padla dohoda, že spojíme naše sily a vytvoríme niečo, čo bude v našom regióne jedinečné a osloví to širokú verejnosť nielen z Nitry, ale aj zo vzdialených miest. Táto spolupráca vyústila do myšlienky spojiť Nitránsky rínek s Celoslovenským stretnutím remeselníkov.

Po zverejnení tejto spoločnej myšlienky následne reagovali viacerí predajcovia a keďže videli, že organizátorom aj partnerom podujatia ide o dobrú vec, začali sa v hojnom počte prihlasovať. „Priznáme sa, je to pre nás veľká výzva spojiť tradičné remeslá, kreativitu a šikovnosť remeselníkov a výrobcov do jedného veľkého priestoru na námestí priamo v Nitre a zaujať tak návštevníkov tohto podujatia rozsahom a pestrosťou ponuky predajcov a aktivitami počas celého dňa,“ vyjadril sa Obertáš.

Mimo rozmanitých predajcov je postarané aj o bohatý kultúrny program a to aj vďaka finančnej podpore Nitrianskej komunitnej nadácie zo zdrojov mesta Nitra. Na rínku vystúpia Taste of Brass Orchestra, Strings and Croon, Ján Hurtík & BUFET, D8 Band, Amies – orientálne tance a powerjoga. Detičky sa zabavia počas celého dňa aktivitami spoločne so ZŠ Makovičky a v popoludňajších hodinách budú zapojené do rozprávkového čítania z knižky O chlapcovi, ktorý hľadal vôňu čokolády v podaní autora Martina Daniša, ktorý im vyrozpráva príbeh  pomocou postavičiek z knihy. V spolupráci s iniciatívou Rozbicyklujme Nitru sa v popoludňajších hodinách uskutoční diskusia o cyklodoprave. Návštevníci rínku budú mať možnosť využiť ponuku kreatívnych workshopov.

Zoznam predajcov nájdete TU.

Pozývame všetkých obyvateľov Nitry aj návštevníkov blízkych i vzdialených miest, aby prišli na Nitránsky rínek a svojou návštevou podporili šikovných a kreatívnych ľudí z celého Slovenska, zároveň ochutnali množstvo rínkových špecialít a lahodných nápojov. Jedine záujem návštevníkov môže z tohto podujatia vytvoriť v Nitre tradíciu, o ktorú sa snažíme.

Plagat aj s programom.jpg

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X