HOKEJ-TE: Nitra – Piešany
1
HOKEJ-TE: Nitra – Piešťany Lukáš novák z HK Nitra (vmodrom), brankár Martin Šúrek (vľavo), Matúš Rais (v strede) a Tomáš Brňák (vpravo) z ŠHK 37 Piešťany počas 53. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2013/2014 medzi HK Nitra - ŠHK 37 Piešťany. Nitra, 2. marec 2014. Foto: SITA/Martin Havran
2. marca 2014 Šport NitraHokej od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 SITA/AP

Nitra prehrala s Piešťanmi po samostatných nájazdoch 3:4

HK Nitra – ŠHK 37 Piešťany 3:4 po sam. nájazdoch (2:1, 0:1, 1:1 – 0:0, 0:1)

Hokej – Tipsport extraliga – 53. kolo:
Góly: 3. Lelkeš (D. Milo), 18. L. Novák (Tománek, P. König), 57. H. Ručkay (D. Milo) – 4. Peško (Drgoň), 35. S. Saliji (Peško), 50. Stupka (Rais), rozhodujúci sam. nájazd: Lušňák
Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jura – Bogdaň, Jobbágy, 2369 divákov

Zostavy:
Nitra: Kristan – D. Milo, Pavlíček, P. König, Ordzovenský, M. Novák, F. Kuzma, M. Bača – H. Ručkay, Miroslav Kováčik, J. Ručkay – L. Novák, Stümpel, Tománek – Pupák, T. Chrenko, Martin Segľa – Bajtek, Lelkeš, R. Mráz
Piešťany: Šúrek – Drgoň, R. Filip, Rais, Brňák, Škadra, Bučka, Biro, Cuník – S. Saliji, Peško, Lušňák – T. Melichárek, Mišura, F. Hudec – Haring, Hamrák, Románek – Chylo, V. Nemec, Stupka
Do stretnutia lepšie vstúpili domáci. Už v 3. min sa zaskvel krásnou individuálnou akciou Lelkeš, ktorý sa preštrikoval obranou hostí ako nôž maslom a nezadržateľne skóroval. Odpoveď Piešťan nenechala na seba dlho čakať. O 69 sekúnd neskôr počas presilovej hry ukážkovo trafil od modrej Leško a bolo vyrovnané. V závere tretiny Nitra zvýšila aktivitu a odmenou im bol vedúci gól. Po Tománkovej prihrávke sa na dvakrát presadil Lukáš Novák – 2:1.

Druhá tretina priniesla z oboch strán ofenzívny hokej. Viac gólových príležitostí mali síce domáci, no paradoxne gólu sa dočkali hostia. V 35. min pretlačil puk za Kristana odchovanec hokeja pod Zoborom Samir Saliji a na ukazovateli skóre svietil nerozhodný stav 2:2. Nakloniť misky váh na stranu Nitry sa ešte pred druhou prestávkou snažil Tománek, ale svoj samostatný nájazd nedotiahol do zdarného konca.

V tretej tretine sa hra pritvrdilo. Na ľade sa odohrávalo množstvo osobných súbojov. Takýto priebeh vyhovoval viac hosťom. Navyše desať minút pred koncom tretej tretiny sa po prihrávke Raisa presadil Stupka a pod Zoborom sa schyľovalo k prekvapeniu. Nitrania si však v zostávajúcom čase vypracovali obrovský tlak, z ktorého vyťažili vyrovnávajúci gól z hokejky H. Ručkaya.

Zápas dospel do predĺženia, no ani to neurčilo víťaza zápasu. Najbližšie ku gólu bol po prihrávke Baču krídelník Lukáš Novák, ale z dobrej pozície trafil žrď. V samostatných nájazdoch sa presadili len hostia. Kristana prekonali Lušňák a Hamrák. Piešťany si po víťazstve 4:3 po samostatných nájazdoch pripísali do tabuľky cenné 2 body.